اصول نگهداری از مرغ کرچ

اصول نگهداری از مرغ کرچ

اصول نگهداری از مرغ کرچ :تغییرات هورمونی در مرغ سبب میشود که تخم گذاری در مرغ متوقف شود و مرغ تصمیم می گیرد بخوابد !بله صحیح میباشد بخوابد .مرغ های کرچ معمولا در 1 مکان می خوابند و تنها 1 بار در روز برای خوردن آب و غذا و دفع فضولات می روند. و از آن ها برای جوجه کشی طبیعی استفاده میشود.مرغ های کرچ معمولا پرخاشگرند و هنگامی نزدیک آن ها بشوید با قدقد نمودن عصبانیتشان را نشان می بدهند و اگر بیش به آن ها نزدیک بشوید به شما نوک خواهند زد.

مرغ کرچ تخم نمی گذارند ولی معمولا تعدادی تخم در آشیانه ی آن ها وجود دارد که یا خودشان جمع آوری کرده اند و یا فقط از آن ها حفاظت می کنند.شما میتوانید تعدادی تخم نطفه دار مرغ های دیگر را در ذیل آن ها قرار بدهید تا روی آن ها بخوابد و تخم ها را گرم کرده و بچرخاند. و به این گونه جوجه کشی طبیعی انجام شود.مرغ کرچ معمولا هر تخمی را می پذیرد شما میتوانید حتی تخم غاز ، تخم اردک و تخم بانتام را هم ذیل آن قرار بدهید.

مرغ کرچ از آن ها محافظت می کند ولی بعد از بیرون آمدن از تخم دیگر به آنان توجه نمیکند.برای اینکه مرغ کرچ روی تخم ها بخوابد میبایست حداقل ده تا دوازده تخم در آشیانه وجود داشته باشد . تخم ها زمانیکه دمای اطرافشان به دمای خون برسد رشدشان را آغاز می کنند. و این شروع کار جوجه کشی طبیعی میباشد.

اصول نگهداری از مرغ کرچ

اصول نگهداری از مرغ کرچ

چکار کنیم که مرغ ها کرچ نشوند؟

مرغ های هیبرید معمولا به خوبی کرچ نمی شوند و اگر هم کرچ بشوند در دوره های دوم و سوم تخمگذاری کرچ می شوند.کرچ شدن مرغ های هیبرید پایدار نیست .اگر نمی خواهید مرغتان کرچ شود بهتر میباشد او را از محلی که برای خوابیدن انتخاب کرده بردارید و نگذارید به آشیانه های تخم گذاری نزدیک شود. در این گونه حدود دو هفته طول می کشد تا مرغ به حالت طبیعی خود بر می گردد.

اگر از این روش نتوانستید از کچ شدن مرغ جلوگیری نمایید آن را در قفسی قرار بدهید که کف آن سیمی باشد . تهویه ی قفس میبایست متناسب باشد. مقداری باد سرد کافی میباشد تا مرغی که به علت کرچ شدن از تخم می رود دوباره به تخمگذاری برگردد.

چکار کنیم که مرغ کرچ شود؟

اگر قصد دارید مرغتان کرچ شود تا از آن برای جوجه کشی طبیعی استفاده نمایید می توانید از چیزهایی مثل توپ گلف استفاده نمایید و آن ها را به عنوان تخم مصنوعی در داخل آشیانه قرار بدهید. در این گونه مرغ کرچ میشود.

دوره ی کرچ شدن تا بیرون آمدن جوجه ها از تخم مدت وقت طولانی ای میباشد که برای مرغ عذاب آور میباشد پس برای اینکه این دوران را برای او ساده تر نمایید از کرم کش ها و پودر های مبارزه با شپش استفاده نمایید.

برای پرورش جوجه ها به چه چیزهایی نیاز داریم؟

برای اینکه جوجه های سالمی سر از تخم ها بیرون آورند اولا میبایست آب و دان مرغ مهیا باشد و مرغ بتواند 3 نیاز خود ( خوردن آب ، خوراک مرغ متناسب ، دفع فضولات ) را به خوبی انجام دهد.شما احتیاج به 1 جعبه یا قفس مخصوص جوجه کشی دارید که شامل 1 آشیانه ی تخم و 1 محوطه ی گردشگاه کوچک برای جوجه ها داشته باشد.حتما فضولات مرغ را از آن محل خارج نمایید زیرا بوی بدی دارد و ممکن از موجب جلب توجه شکارچیان شود.

هم چنین غذای جوجه ها و آب کافی برای آن ها هم میبایست تدارک دیده شود. همواره 1 ظرف آب تازه و 1 ظرف دان برای او قرار بدهید . هم چنین مرغ کرچ به مقداری سنگریزه هم احتیاج دارد.مرغ کرچ غذای مانده ی سفره را یار ندارد و بهتر میباشد برای او غذای مخصوص مرغ استفاده نمایید .قفس جوجه کشی را در جایی دور از آشیانه تخم گذاری قرار بدهید.

اصول نگهداری از مرغ کرچ

اصول نگهداری از مرغ کرچ

استفاده از مرغ کرچ برای جوجه کشی فراوان به صرفه نیست زیرا مرغ کرچ نمی تواند تعداد زیادی تخم مرغ نطفه دار را پوشش دهد و هم چنین کرچ شدن مرغ دارای شرایط خاص بوده و تنها در بازه های زمانی مشخص امکان دارد بنابراین دستگاه جوجه کشی می تواند گزینه متناسب تری نسبت به مرغ کرچ برای جوجه دراوری طیور باشد .

 

مطالب مرتبط:

تفاوت کریسمس و سال نو میلادی

بهترین فیلم های اکشن جهان

همه چیز درباره علل و درمان بی خوابی

مسابقه رئالیتی شوی جوکر

آداب و رسوم شب یلدا یا شب چله