بهترین سن تزریق بوتاکس

بهترین سن تزریق بوتاکس

بهترین سن تزریق بوتاکس :محبوب‌ترین و پرطرفدارترین راه درمان چین و چروک‌های گونه به ویژه در ناحیه پیشانی را بوتاکس می‌توان دانست. این روزها آقایان هم پا به پای خانم‌ها مشتاق جوان‌سازی چهره خود هستند و از بوتاکس استفاده می‌کنند.

یکی از پرسش‌هایی که همواره پیرامون بوتاکس مطرح می‌شود این است که از چه سنی می‌توان بوتاکس زد؟ اصلا بوتاکس چیست؟ بوتاکس ماده‌ای است که سبب فلج شدن موقت عضلات می‌شود. شما از ۱۸ سالگی به بعد می‌توانید از بوتاکس استفاده نمایید. با موضوع برترین سن تزریق بوتاکس در این مقاله همراه ما باشید.

بوتاکس پیشگیرانه برای پیشگیری از بروز چین و چروک

اکثر مردم زمانی به فکر تزریق بوتاکس می‌افتند که دیگر چین و چروک‌های روی چهره به خوبی مشهود است. بوتاکس 1 نوروتوکسین بوده که از کلستریدیوم بوتولینوم که 1 باکتری میباشد به دست می‌آید.جالب میباشد بدانید که باکتری که بوتاکس از آن حاصل می‌شود، به طور طبیعی در خاک، دریاچه‌ها و جنگل‌ها وجود دارد و اگر بیشتر از حد در معرض آن قرار بگیرید، زیاد سمی میباشد. غلظت بالای این ماده می‌تواند منجر به بوتولیسم شود که بیماری زیاد خطرناکی به حساب می‌آید.

به همین دلیل بوتاکس حتما میبایست ذیل پیشنهاد 1 دکتر متبحر تزریق شود.بوتاکس به نواحی خاصی از گونه تزریق می‌شود تا ماهیچه‌ها را ضعیف بکند و به این راه در کاهش چین و چروک نقش داشته باشد. تزریق بوتاکس بمنظور پیشگیری از چین و چروک، راهی ایده‌آل برای در امان ماندن از چین و چروک بوده و مانع از عمیق شدن خطوط روی چهره می‌شود. بوتاکس استفاده از عضلات را بکند می‌کند و از درست کردن چروک جلوگیری می‌کند.

برترین سن تزریق بوتاکس زمانی میباشد که هنوز چین و چروک‌ها روی چهره کمتر کرد پیدا کرده‌اند.البته جهت پیشگیری از بروز چین و چروک راه‌های دیگری هم وجود دارد، مثلا می‌توانید از کرم دور چشم استفاده نمایید تا خطوط ریز ذیل چشم و خطوط پنجه کلاغی عمیق نشوند.

بهترین سن تزریق بوتاکس

بهترین سن تزریق بوتاکس

برترین سن تزریق بوتاکس

از دیدگاه اکثر متخصصان تزریق بوتاکس بهتر میباشد از اواسط یا اواخر دهه ۲۰ زندگی یا نهایتا از اوایل دهه ۳۰ زندگی شروع شود. بوتاکس در بسیاری از موارد برای درمان بیماری‌هایی مثل میگرن، مثانه بیشتر فعال، بی اختیاری ادرار و … کاربرد دارد. بمنظور درمان این بیماری‌ها از ۱۸ سالگی به بعد می‌توان بوتاکس را تزریق نمود. ولی بعید میباشد که از این سن، فردی به دلیل چین و چروک نیاز به تزریق بوتاکس داشته باشد.

نظر ما به شما این میباشد که به دنبال برترین سن تزریق بوتاکس نباشید. هیچ سن خاصی را نمی‌توانیم به طور دقیق به عنوان برترین سن برای بوتاکس نظر بدهیم. پوست افراد با یکدیگر متفاوت میباشد. برترین راهکار این میباشد که از 1 روتین پوستی متناسب برای سن خود پیروی نمایید و هر وقت که متوجه خطوط زیاد ریز روی چهره خود شدید، با هدف پیشگیری به سراغ بوتاکس بروید. احتمالا بین ۲۵ تا ۳۰ سالگی این اتفاق برای شما خواهد افتاد.

در سنین بالاتر دیگر فقط بوتاکس نمی‌تواند برای شما راه چاره باشد. در روتین پوستی خود استفاده از کرم ضد چروک را حتما بگنجانید.

بوتاکس در دهه ۲۰ زندگی

در ۲۰ سالگی پوست اکثر افراد صاف، حجیم و بدون چین و چروک است. ولی در اواخر دهه ۲۰ زندگی چروک‌های ریز پویا کم‌کم ظاهر می‌شوند. این خطوط بر اثر خندیدن یا اخم نمودن به وجود می‌آیند و با برطرف شدن عامل از بین می‌روند و دیگر روی چهره دیده نمی‌شوند.

تزریق بوتاکس در دهه ۲۰ زندگی می‌تواند اقدامی پیشگیرانه برای جلوگیری از بروز چین و چروک‌های ایستا باشد. این نوع چین و چروک‌ها، چین و چروک‌هایی هستند که حتی در حالت استراحت گونه هم دیده می‌شوند. برترین سن تزریق بوتاکس از پیشنهاد بسیاری از متخصصان اواخر دهه ۲۰ زندگی میباشد.

بوتاکس در دهه ۳۰ زندگی

با ورود به دهه ۳۰ زندگی احتمالا کم‌کم متوجه خطوطی ریز روی چهره خود می‌شوید. در سن ۳۰ سالگی از بوتاکس همچنان می‌توانید در جهت پیشگیری از بروز چین و چروک استفاده نمایید. اگر می‌خواهید در سنین حدود ۳۰ سالگی بوتاکس تزریق نمایید بیش میبایست به فکر خطوط پنجه کلاغی اطراف چشم‌های خود باشید.

در اواخر دهه ۳۰ زندگی کم‌کم خطوط خنده اطراف لب و دهان هم عمیق می‌شوند. اگر از اواخر دهه ۲۰ تزریق بوتاکس را آغاز نکرد‌ه‌اید، برترین سن تزریق بوتاکس برای شما همین حدود ۳۰ سالگی می‌تواند باشد.

بوتاکس در دهه ۴۰ زندگی

در ۴۰ سالگی چین و چروک‌ها عمیق‌تر به پیشنهاد می‌رسند و متوجه می‌شوید که خط اخم و خطوط پنجه کلاغی در شما بیش کرد پیدا کرده میباشد. در دهه ۴۰ زندگی کم‌کم چین و چروک‌های پویا تبدیل به ایستا می‌شوند و دیگر در حالت استراحت هم به خوبی مشهود هستند. اگر هنوز بوتاکس را آغاز نکرده‌اید، برترین سن تزریق بوتاکس برای شما همین سنین میباشد و نبایستی این فرصت را از دست دهید. به جز تزریق بوتاکس امکان دارد برای رفع خط خنده به تزریق فیلر یا ژل هم نیاز داشته باشید.

از لحاظ سنی هیچ نوع محدودیتی برای تزریق بوتاکس بعد از ۱۸ سالگی وجود ندارد. یعنی حتی در دهه ۶۰ زندگی خود هم می‌توانید بوتاکس تزریق نمایید. البته دقت داشته باشید که بوتاکس تنها زمانی پاسخ می‌دهد که چین و چروک‌ها عمیق نشده باشند. پس هر نوع چین و چروکی را در هر سنی با استفاده از بوتاکس نمی‌توان برطرف نمود.

بوتاکس در ۵۰ سالگی

برترین سن تزریق بوتاکس را برایتان شرح دادیم. در زنان و مردان ۵۰ سال به بالا خطوط روی پیشانی به خوبی نمایان میباشد. خانم‌ها در این سنین مستعد یائسگی هستند و با تغییرات هورمونی که در بدنشان درست کردن می‌شود، پوستشان خشک شده و بیش در معرض چین و چروک قرار می‌گیرد. بعد از ۵۰ سالگی بهتر میباشد در کنار بوتاکس از درمان‌های دیگری مثل تزریق فیلر هم استفاده شود تا اصطلاحا شلی پوست که بر اثر کاهش کلاژن رخ داده، بهبود یابد. در کنار این درمان‌ها خرید قرص کلاژن هم نظر می‌شود.

بهترین سن تزریق بوتاکس

بهترین سن تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس بعد از ۶۰ سالگی

به طور کامل طبیعی میباشد که یار دارید در ۶۰ سالگی هم چهره‌ای شاداب و سرزنده داشته باشید. در این سنین بوتاکس معمولا در قسمت تحتانی گونه تزریق می‌شود تا ماهیچه‌ها را شل بکند و 1 لیفت غیر تهاجمی برای فک و دهان درست کردن نماید.

همانند کسانی که در دهه ۵۰ زندگی خود هستند، در ۶۰ سالگی هم برای رفع چین و چروک‌ها، بوتاکس به تنهایی نمی‌تواند کفایت بکند. میبایست از درمان‌های دیگری مثل فیلر و ژل هم استفاده کرد. هم چنین لیفت با نخ هم گزینه خوبی می‌تواند باشد.

آیا ۴۰ سالگی برای بوتاکس دیر است؟

اگر هدف شما پیشگیری از بروز چین و چروک باشد، برترین سن تزریق بوتاکس پیش از ۴۰ سالگی میباشد. ولی اگر بالای ۴۰ سال دارید و به هر دلیل هنوز از بوتاکس استفاده نکرده‌اید، هنوز دیر نشده؛ همین حال می‌توانید نزد 1 دکتر متخصص رفته و بوتاکس تزریق نمایید. پس ۴۰ سالگی برای تزریق بوتاکس دیر نیست ولی با هدف پیشگیری توصیه می‌شود که زودتر از ۴۰ سالگی بوتاکس گونه بگیرد.

بوتاکس از سم بوتولینوم به دست می‌آید و تزریق آن حتما میبایست ذیل پیشنهاد 1 دکتر متخصص باشد. دوز دقیق بوتاکس برای تزریق بوسیله دکتر میبایست تعیین شود. از تزریق بوتاکس در سالن‌های زیبایی بپرهیزید و خود را به دست افراد غیر متخصص نسپارید.

 

مطالب مرتبط:

معرفی مناطق تهران

شارژ کپسول آتش نشانی

راهنمای معرفی و خرید سرویس خواب نوزاد ، کودک و نوجوان

خودرو های هوشمند