جرم گیری چدن میله های اجاق گاز

جرم گیری چدن میله های اجاق گاز

جرم گیری چدن میله های اجاق گاز :آموزش روش جرم گیری انواع چدن ( میله های ) اجاق گاز حتی اگر روزی بیش از 1 وعده غذا نپزید، باز هم اجاق گاز شما بعد از چند روز پر از چربی و کثیفی می‌شود. خوشبختانه تمیز نمودن چدن اجاق گاز اصلا کار سخت و وقت‌گیری نیست. ما در این مقاله روش‌های ساده و به طور کامل موثری به شما یاد می‌دهیم، تا اجاق گازتان را مثل روز ابتدا برق بیندازید.

توصیه میشود برای تمیز نمودن اجاق گاز بهتر میباشد که از مواد شیمیایی خود داری نمایید. زیرا اینکار سبب متصاعد شدن بو و پخش شدن بخارات آنان در ریه میشود. پس بهتر میباشد که از مواد طبیعی همچون سرکه استفاده نمایید. با ما همراه باشید تا با اروشی بی ضرر و راحت آشنا بشوید.

پاک نمودن میله اجاق گاز

اغلب افراد خانه دار به طور مرتب سطح اجاق گازشان را تمیز می کنند ولی به تمیزی میله های آهنی روی گاز توجه چندانی نمی کنند. به همین دلیل این چدن ها به مرور وقت چربی های ناشی از پخت و پزغذا تبدیل به جرم میشوند. البته تمیز نمودن اجاق گاز به پیشنهاد کار سختی می آید، ولی اینطور نیست. اینکار سختی نیست و با استفاده از روشی که در ادامه آمده ، می توان کار را آسان تر نمود.

جرم گیری چدن میله های اجاق گاز

جرم گیری چدن میله های اجاق گاز

توجه داشته باشید : اول پیش از آغاز کارتان از سرد شدن میله ها مطمئن بشوید، بعدا انها را از روی اجاق گاز بردارید.

: پاک نمودن روزانه چدن ها :

این روش بیش برای پاکسازی روزانه و در مورد چربی های سبک و کم حجم کاربرد دارد.سرکه را روی سر شعله ها و قطعات چدنی اجاق گاز اسپری نمایید.اجازه بدهید ده الی پانزده دقیقه باقی بماند.با استفاده از 1 پارچه تمییز سطح گاز را پاک نمایید.گاز شما براق تر و تمییز تر شده میباشد. فقط به یاد داشته باشید، این روش به عنوان تعمیر و نگهداری مداوم موثر میباشد و سبب کاهش چربی های شعله های گاز پیش از پخت و پز میشود

پاک نمودن چدن ها با آمونیاک :

را در طشت بزرگی حاوی آب قرار بدهید به طوری که آب روی آن را به طور کامل بپوشاند. حال به آب، 1 چهارم پیمانه آمونیاک اضافه نمایید و بگذارید حداقل ۳ساعت خیس در این محلول خیس بخورند. بعدا آن ها را از آب دربیاورید و با آب ولرم کفی حسابی بشویید. بعدا با آب ولرم آبکشی و خشک نمایید و دوباره روی گاز قرار بدهید. برای تمیز نمودن گازبهتر میباشد که مواد شیمیای و گاز پاک کن استفاده نشود.

 پاک نمودن چدن اجاق گاز با جوش شیرین :

این روش برای لکه ها و چربی ها بهتر عمل خواهد نمود و به نسبت استفاده از امونیاک کم خطر تر می باشد.اول پایان قطعات چدنی را ابا استفاده از آب ولرم و مایع ظرفشویی بشویید تا لایه سطحی چربی پاک شود.محلول غلیظی از آب و جوش شیرین تهیه نمایید.پایان سر شعله ها و قطعات چدنی اجاق را داخل محلول به مدت بیست دقیقه قرار بدهید.با استفاده از اسفنج نرم بقایای چربی را پاک نمایید و با آب ولرم شست و شو بدهید

از جرم گیری چدن اجاق گاز بیش بدانید :

تمیز نمودن پایان قسمت های گاز؛ شاید برترین نظر این باشد که حداقل برای هفته‌ای یکبار گاز خود را تمیز کنید؛ تا مجبور نباشید خودتان را برای چربی های مانده و سوخته روی گاز به زحمت بیندازید. هم چنین می‌توانید 1 جعبه دستمال کاغذی کنار گاز خود قرار بدهید و به محض این که گاز کثیف شد با دستمال کاغذی آن را تمیز کنید؛ تا همیشه گاز شما تمیز باشد.برای جرم گیری میله های اهنی اجاق گاز اگر گاز شما خیلی چرب و کثیف نیست؛

جرم گیری چدن میله های اجاق گاز

جرم گیری چدن میله های اجاق گاز

می‌توانید لز 1 اسکاچ و مخلوط برابر سرکه، مایع ظرف شویی و آب گرم استفاده نمایید. با این محلول در عرض چند دقیقه آن را برق بیندازید و شیشه، چدن میله های اجاق گاز و پایان قسمت های آن را تمیز نمایید.بعد با 1 دستمال خیس سطح گاز را پاک نمایید. بعد ازجرم گیری میله های اهنی اجاق گاز و میله ها و شعله های گاز را آب بکشید.

مطالب مرتبط:

بهترین سن تزریق بوتاکس

معرفی برترین ساعت های هوشمند

معرفی مناطق تهران