خبری از «نون‌خ» 5

خبری از «نون‌خ» 5

خبری از «نون‌خ» 5: مهدی فرجی در حالی از پیش‌تولید فصل پنجم سریال «نون‌خ» خبر می‌دهد که مراحل نگارش فیلمنامه و بقیه فرآیند آماده‌سازی تولید پیش می‌رود.این روزها تلویزیون سریال «نون‌خ» را پخش می‌کند، سریالی که تاکنون 4 فصل آن ساخته شده میباشد و در سال‌های 1398، 1399، 1400 و 1402 روی آنتن رفت و این سریال به‌عنوان از پرمخاطب‌های تلویزیون به‌شمار می‌رود.

در روزهای پایانی پخش فصل چهارم این سریال خبرهایی از ساخت فصل نو آن به گوش رسید.حتی رئیس رسانه ملّی در آیین تجلیل از عوامل و بازیگران این سریال بر ساخت مجموعه‌های تلویزیونی که اقوام در محوریت آن باشد تأکید نمود.مهدی فرجی تهیه‌کننده این سریال تلویزیونی هم در برخی اظهارنظرهای خود به این نکته اشاره کرده بود که پیمان جبلی ساخت فصل نو «نون‌خ» را سفارش داده میباشد.

در هفته وحدت پیگیر خبری نو از این سریال شدیم که در چه وضعیتی قرار دارد، مهدی فرجی تهیه‌کننده این مجموعه تلویزیونی به خبرنگار تسنیم گفت:این روزها در پیش‌تولید فصل پنجم سریال «نون‌خ» هستیم و مراحل نگارش فیلمنامه و بقیه فرآیند آماده‌سازی تولید هم پیش می‌رود، ان‌شاءالله امسال سریال کلید خواهد خورد.

خبری از «نون‌خ» 5

خبری از «نون‌خ» 5

به گزارش تسنیم

درمورد سریال «نون‌خ» و اتفاقات و داستان‌هایی که در طول این چهار فصل داشته میباشد، صحبت‌های بسیاری مطرح شد، بسیاری این سریال را تلاشی در جهت بومی‌سازی در تولیدات نمایشی عنوان کردند که با تکیه بر ظرفیت و ظرافت فرهنگ کردی و قابلیت‌های قومی و بومی آن در بستر 1 طنز خانوادگی به بازتولید شمایل محلی سبک زندگی ایرانی با مؤلفه‌های بومی می‌پردازد.

یکی از نکته هایی که در هفته وحدت درباره‌اش صحبت می‌شود بازنمایی اقوام است؛ «نون‌خ» از معدود آثاری به‌شمار می‌رود که به‌جای قومیت‌گرایی، به قومیت‌نگاری نزدیک شده است، یعنی در مواجهه با قوم اصیل کُردها، سراغ متن فرهنگ و زندگی روزمره این مردم رفته است تا نشان دهد متن جامعه کردنشین ایران چیست.

در سریال «نون‌خ» جلوه‌هایی از فرهنگ و آداب و رسوم کُردی، ترسیم شده است. پوشش، گویش و موسیقی کُردی، در پایان لحظات این سریال دیده و شنیده می‌شود به‌حدی که به‌واسطه پخش این سریال، مخاطبان در سراسر کشور و حتی کشورهای دیگر به سبک و شیوه زندگی قوم کُرد پی می‌برند،اتفاقی که 1 اقدام راهبردی در جهت تحکیم وحدت و همبستگی ملی ایران محسوب می‌شود.

استقبال مردم از آشنایی با فرهنگ و آداب و رسوم سایر شهرها

ازاین‌رو هرقدر مردم کشورمان نسبت به زیبایی‌های اقوام این سرزمین مثل قوم کُرد آگاهی بیابند به‌طور مستقیم موجب همدلی و پیوند مردم با یکدیگر می‌‌شود و این تنها یک روی سکه میباشد چون در بسیاری از موارد نسل برنا در مناطق کُردنشین با دیدن این سریال آشنایی دقیق‌تری با فرهنگ قومشان به دست خواهند آورد.

خبری از «نون‌خ» 5

خبری از «نون‌خ» 5

در مجموع چهار فصل، «نون‌خ» توانسته میباشد هم از راه کمدی لحظات خوشحال و به‌یادماندنی خلق بکند و هم از سوی دیگر، به‌تفاصیلی که گذشت فضای زندگی کردها و فرهنگ کردی را تا حد قابل‌قبولی به نمایش بگذارد و به‌نحوی معرف آن باشد.میبایست دید فصل پنجم با چه داستان و اتفاقاتی همراه خواهد بود.

 

مطالب مرتبط:

ساب دامین چیست و چه تاثیری بر سئوی وبسایت دارد؟

۱۰ قانونی طلایی برای رسیدن به موفقیت از زبان بیل گیتس !

معرفی ویژگی‌های نو وردپرس در نسخه ۵

تبلیغات همسان چیست؟