راه اندازی کسب و کار با سرمایه کم

راه اندازی کسب و کار با سرمایه کم

راه اندازی کسب و کار با سرمایه کم : در کسب و کار خانگی تا زمانیکه به سوددهی نرسید، نیازی ندارید مبلغ زیادی سرمایه‌گذاری نمایید و کار خود را گسترش دهید؛

چرا که بابت خرید/اجازه دفتر، کارگاه و تجهیزات و استخدام کارمند قیمت اضافه پرداخت نمی‌کنید و دقیقا به همین دلیل میباشد که می‌گویم کسب و کار خانگی زیاد مقرون به صرفه میباشد و می‌توان با حذف هزینه‌های اضافه، یک کسب و کار با سرمایه کم راه انداخت.

طبق آمار معتبر، 44٪ از کسب و کارهای خانگی در آغاز راه‌اندازی کمتر از 5 هزار دلار سرمایه گذاری می‌کنند.

در ایران هم می‌توانید با سرمایه کم، چیزی حدود 1 تا 10 میلیون تومان، کارآفرینی خود را در خانه استارت بزنید.

صحیح میباشد در اول امکان دارد یک مقدار ترسناک به پیشنهاد برسد اما باز هم تاکید می‌کنم در آغاز می‌توانید این مبلغ را تا نزدیک صفر هزار تومان پایین بیاورید!

راه اندازی کسب و کار با سرمایه کم

کسب درآمددرآمد شرکت نو هرجاوک اکنون بیشتر 125 میلیون دلار فروش دارد و نرخ رشد 643 درصدی را تجربه کرده!

اگر بخواهیم در مقیاس بزرگتری به این قضیه نگاه کنیم می‌بینیم درآمد حاصل از کسب و کارهای خانگی آمریکا در سال گذشته چیزی حدود 427 میلیارد دلار بوده.

در ایران آمار خاصی در خصوص درآمد کسب و کارهای خانگی موجود نیست اما به جرأت می‌توانم با توجه به پیشرفت‌های گونه گرفته در این حوزه، این اطمینان را به شما بدهم اگر کسب و کار خود را با اصول قبل ببرید،

می‌توانید به درآمد مناسبی برسید (در ادامه مطلب روش درست انجام کسب و کارهای خانگی را توضیح خواهیم داد).

درست کردن شغل برای زنان (راه اندازی کسب و کار با سرمایه کم)

جالب میباشد بدانید میزان بیکاری زنان در ایران 170% بیش از مردان است؛ بسیاری از خانم‌ها به دلیل دردسرها و سختی کار خارج از منزل (و حتی در مواردی به دلیل مخالفت خانواده!) به کل کسب درآمد را کنار می‌گذارند و به این ترتیب درآمد آقایان 2.5 برابر بیش از زنان می‌باشد.

به همین دلیل آرامش حضور در خانه، ساعت کاری منعطف، نظارت بیش روی امور منزل و بچه‌ها، امکان درآمدزایی و رسیدگی به امور خانه به طور همزمان، باعث می‌شود کسب و کار خانگی برای زنان زیاد متناسب باشد.

راه اندازی کسب و کار با سرمایه کم

زندگی شخصی

سال ها قبل آلوین تافلر (Alvin Toffler) در كتاب موج سوم (The Third Wave) پیش‌بینی كرده بود كه با پیشرفت تکنولوژی، شیوه كار و زندگی و رابطه انسان‌ها دچار دگرگونی خواهد شد و همین طور هم شد!

یکی از عواملی كه موجب تعارض بین كار و زندگی می‌شود، ساعات كار طولانی میباشد.

ایرانی‌ها سالانه چیزی حدود 2112 ساعت مشغول بکار هستند. ولی قضیه به همینجا ختم نمی‌شود؛ متوسط وقت یک سفر به محل کار در تهران چیزی حدود 55 دقیقه میباشد.

یعنی سالانه شما 670 ساعت در حالا رفت و آمد هستید! (این آمار قطعا در شهرهای دیگر کمتر میباشد ولی باز مقدار قابل توجهی خواهد بود)خب با این وجود یکی از مزایای کسب و کار خانگی این میباشد که می‌توانید این تایم را در اختیار خودتان باشید و هر طور که خواستید بین زندگی و کارتان تعادل به وجود آورید.

مثلا اگر بخواهید ساعت 3 عصر بروید استادیوم بازی استقلال را بدون این که نگران مرخصی گرفتن باشید، ببنید. یا این تایم را به گذراندن با دوستان‌تان بگذرانید و بعدا به خانه برگردید و کارهای‌تان را انجام دهید.

در یک نظرسنجی دلایل شخصی کسانی که تصمیم گرفتند کسب و کارشان را در خانه آغاز کنند، پرسیده شده که نتیجه آن به شکل ذیل است: (راه اندازی کسب و کار با سرمایه کم)

شصت درصد برای درست کردن تعادل بین زندگی شخصی و کاری.

چهل و پنج درصد به دلیل کارایی بیشتر

چهل و هفت درصد به دلیل اجتناب از ترافیک

چهل و چهار درصد برای داشتن تمرکز بیشتر و حواس پرتی کمتر در منزل

سی و هشت درصد به دلیل نبودِ استرس محیط کار

چهل و سه درصد به دلیل محیط آرام

چهل و چهار درصد به دلیل نبودِ مسیر رفت و آمد به محل کار

بیست و نه درصد برای داشتن وقت بیش با خانواده و دوستان از این نوع کار حمایت می‌کنند.

بیست و سه درصد گفتند که چنین کسب و کاری (به دلیل رفت و آمد کمتر) آسیب کمتری به محیط زیست می‌زند.

پنجاه و پنج درصد برای قیمت سوخت خودرو


مطالب مرتبط: