عوارض خوردن ترشی

عوارض خوردن ترشی

عوارض خوردن ترشی :آنجایی که مصرف ترشی سیستم ایمنی بدن شما را پایین می‌آورد ولی به هر حالا بهتر میباشد بدانید که خوردن ترشی همراه با ماست و ماهی سبب ضعیف شدن و چرب شدن کبد شما می‌شود و با تغییر رنگ دانه یا ملانین، پوست شما را به بیماری‌های پیسی و برص مبتلا می‌کند.با مصرف بیشتر از حد سیر ترشی‌های چند ساله، سم نیترات را وارد بدن خود نمایید و کلسیم بدنتان را پایین آورید تا دچار پوکی استخوان شدید و درد بین بافت‌ها و مفاصل استخوانی بشوید. خلاصه با مصرف ترشی می‌توانید به استقبال هزاران ضرر و بیماری‌های دیگر بروید.

 

عوارض خوردن ترشی

عوارض خوردن ترشی

زیاد شدن وزن با مصرف ترشی

بسیاری از افراد به هیچ وجه مضرات ترشی و آسیب‌های جبران ناپذیر آن به معده را باور نکرده‌اند و فکر می‌کنند سیرترشی‌ها فوائد بسیار زیادی برای بدن دارند ولی جالب میباشد که بدانید حتی مصرف سیر خام هم برای بانوان باردار مضرات زیادی دارد و امکان دارد با عوارضی همچون حالت تهوع، استفراغ، بوی بد بدن و اسهال همراه شود؛ هم چنین با مصرف فراوان ترشی اشتهای افراد باز و منجر به چاقی آنها می‌شود.

از آنجایی که بسیاری از افراد به مصرف ترشی علاقه زیادی دارند و برای تهیه آن، یا خودشان زحمت صحیح کردنش را می‌کشند یا آن را از بیرون خریداری می‌کنند و در گونه نبود آن، در سفره به سرعت خشمگین می‌شوند، آنان میبایست بدانند که برای خرید ترشی به هیچ وجه به هر مغازه‌ای اعتماد نکنند.

چراکه بعضی از صاحبان مغازه با باز گذاشتن در ظرف‌های حاوی ترشی نقش موثری در نفوذ باکتری‌ها به بدن انسان و پرورش قارچ‌ها دارند و اگر ترشی مانده و کهنه باشد سبب می‌شود تا افراد زودتر در معرض ابتلا به بیماری‌های متنوع قرار گیرند، پس بهتر میباشد از ترشی مانده پرهیز نمایید.

ترشی های کم ضرر کدام اند؟

طبق نظریه محققان طب سنتی کم‌ضررترین موادغذایی ترش برای مصرف مردم آب نارنج و سرکه محلی انگور میباشد و استفاده آبلیمو، آبغوره و گوجه فرنگی جهت طعم دادن ترشی‌های خانگی کاملاً مضر است و برترین کار برای کاهش ضرر ترشی‌ها استفاده از کمی نمک، سیاه دانه، زیره، آویشن، گل محمدی، گلپر، فلفل سیاه، زنجبیل، دارچین و زنیان است.

مناسب‌ترین فصل برای مصرف ترشیجات

از پیشنهاد موقعیت زمانی برترین گزینه برای مصرف ترشی فصل زمستان و ماه ابتدا بهار میباشد. به عقیده متخصصان طب سنتی، از خوردن ترشی در فصل تابستان به علت غلبه سردی مغز میبایست به شدت پرهیز نمود.

چه زمانی نبایستی ترشی خورد؟

میبایست از مصرف ترشیجات به علت کاهش کلسیم در بدن، زیاد شدن احتمال ابتلا به پوکی استخوان، ضعف اعصاب، سکسکه‌های مغزی و قلبی در هنگام شب پرهیز نمود.

ترشی‌هایی که نبایستی با بعضی غذاها مصرف شوند

ترشی بادنجان را نبایستی هرگز با غذاهای دیر هضمی همچون کباب، جگر سیاه، ماهی، تخم مرغ و نیمرو به هیچ وجه نبایستی خورده شود. حتماً به یاد داشته باشید که از خوردن هر نوع ترشی به جز رب نارنج یا آب نارنج به علت ضعف کبد و سوء مزاج کبدی در کنار ماهی میبایست پرهیز شود.

 

عوارض خوردن ترشی

عوارض خوردن ترشی

برترین مواد جایگزینی به جای ترشیجات کدام است؟

بعضی افراد هنگام تهیه ترشی به هیچ وجه اصول بهداشتی را رعایت نمی‌کنند و از انواع مواد خوراکی فاسد در صحیح نمودن ترشی استفاده می‌کنند ولی میبایست بدانید که خوردن سیزیجات و میوه‌جات خام همچون کلم بروکلی، کاهو، خیار، گوجه، زیتون، پرتقال، سیب و … نسبت به ترشیجات ارجحیت بیشتری دارند.