هوای چند شهر تا دوشنبه آلوده میباشد

هوای چند شهر تا دوشنبه آلوده میباشد

هوای چند شهر تا دوشنبه آلوده میباشد :سازمان هواشناسی از رگبار3 روزه باران و رعدوبرق در برخی مناطق کشور خبر داد و برای هشت شهر از جمله تهران هشدار زیاد شدن آلودگی هوا تا دوشنبه آینده صادر نمود.
تسنیم:پیش‌بینی کلی نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی نشان می‌دهد طی پنج روز آینده در اکثر مناطق کشور جو آهسته و پایداری مستفر میباشد که سبب زیاد شدن غلظت آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا در شهرهای تهران، کرج، اراک، اصفهان و تبریز می‌شود.امروز در سواحل دریای خزر ابرناکی، رگبار پراکنده، وزش باد و در ساعات بعدازظهر در ارتفاعات هرمزگان، جنوب سیستان و بلوچستان و کرمان زیاد شدن ابر و رگبار پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

شنبه و یکشنبه آینده برای ارتفاعات شرق هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان در بعدازظهر رگبار پراکنده و وزش باد پیش‌بینی شده میباشد.

توصیف سامانه:پایداری هوا

وقت پایان:دوشنبه 1402/09/13

نوع مخاطره:سکون نسبی هوا همراه با زیاد شدن غلظت آلاینده‌هایِ جوی و کاهش کیفیت هوا

منطقه اثر:

جمعه 1402/09/10:تهران، کرج، اصفهان، اراک.

شنبه 1402/09/11:تهران، کرج، اصفهان، اراک، قم، تبریز.

یک‌شنبه 1402/09/12:تهران، کرج، اصفهان، اراک، قم، تبریز، قزوین، مشهد.

دوشنبه 1402/09/13:تهران، کرج، اصفهان، اراک، قم، تبریز، قزوین، مشهد.

اثر مخاطره:افزایش غلظت آلاینده‌ها، افزایش شاخص‌ آلودگی هوا در حد ناسالم برای گروه‌های حساس و در گونه عدم مهار منابع آلاینده (ثابت و متحرک) در مناطق پرتردد ناسالم برای پایان گروه‌ها.

توصیه:مدیریت بهینه در مصرف سوخت‌های فسیلی، کنترل فعالیت های صنعتی آلاینده، کاهش تردد غیر لازم و پرهیز از حرکات ورزشی در فضای باز، بویژه سالمندان، کودکان و افراد با سابقه بیماری‌های قلبی و تنفسی

هوای چند شهر تا دوشنبه آلوده میباشد

هوای چند شهر تا دوشنبه آلوده میباشد

توصیف سامانه:افزایش سرعت وزش باد و افزایش ارتفاع امواج دریا

وقت شروع:جمعه 1402/09/10

وقت پایان:ظهر شنبه 1402/09/11

نوع مخاطره:افزایش سرعت وزش بیشینه باد تا 22 نات و افزایش بیشینه ارتفاع امواج بیش از 1.پنج متر به ویژه در مناطق دور از ساحل استان‌های گلستان و مازندران.

منطقه اثر:جمعه 1402/09/10:و شنبه 1402/09/11:مناطق ساحلی و دور از ساحل استان‌های گلستان، مازندران و گیلان، در نواحی شرقی و مرکزی دریای خزر.

اثر مخاطره:خطر غرق‌شدن شناگران و آسیب به تورهای صیادی، شناورهای سبک و تفریحی و اختلال در فعالیتهای ساحلی و فراساحلی توصیه:منع شنا و غواصی و محدودیت در تردد قایقهای سبک و تفریحی و فعالیتهای شیلاتی،اتخاذ تمهیدات ضروری جهت ورود و خروج کشتی ها به بندر و فعالیت های پشتیبانی صنایع فراساحلی.

توصیف سامانه:افزایش سرعت وزش باد و ارتفاع امواج دریا

وقت شروع:شنبه 1402/09/11

وقت پایان:شنبه 1402/09/11

نوع مخاطره:تداوم وزش باد شمال غربی (بیشینه سرعت وزش باد تا 22 نات) و بیشینه ارتفاع امواج در مناطق ساحلی تا 1.پنج و بویژه دور از ساحل تا یک.هشت متر.

منطقه اثر:شنبه 1402/09/11:مناطق ساحلی و دور از ساحل استانهای خوزستان و بوشهر، در خلیج فارس اثر مخاطره:احتمال آسیب به شناورها به‌ویژه شناورهای تفریحی، سبک، اختلال در تردد و فعالیت‌های دریایی، خطر خسارت به تأسیسات ساحلی و فراساحلی و اختلال موقت در فعالیتهای ساحلی و فراساحلی و سکوهای نفتی.

توصیه:اجتناب از فعالیتهای تفریحی، ترددهای دریایی به‌ویژه تردد شناورهای سبک و قایق‌های صیادی و تفریحی، اتخاذ تمهیدات ضروری جهت فعالیت‌های دریایی ساحلی و فراساحلی و به‌ویژه فعالیت‌ سکوهای نفتی.

هوای چند شهر تا دوشنبه آلوده میباشد

هوای چند شهر تا دوشنبه آلوده میباشد

 

مطالب مرتبط:

مناسب ترین زمان برای نوشیدن قهوه

معرفی 10کامیون برتر در سال 20

کشاورزی هوشمند

معرفی برند ژوپینگ