بیوگرافی کریستیانو رونالدو

بیوگرافی کریستیانو رونالدو

بیوگرافی کریستیانو رونالدو (زندگینامه ورزشکاران) : کریستیانو رونالدو فوتبالیست محبوب و مطرح اهل کشور پرتغال میباشد که در سراسر دنیا طرفداران بی شماری دارد. او با مهارت ها و تکنیک های بی نظیر خود موفق شده رکوردهای زیادی را در فوتبال جابه جا بکند و به عنوان یکی از برترین بازیکنان تاریخ فوتبال شناخته شود. رونالدو هم اکنون در پست مهاجم برای تیم ملی پرتغال و باشگاه فوتبال منچستر یونایتد بازی میکند.

دوستان عزیز وبسایت پرورش افکار، جهت آشنایی بیش و کسب اطلاع از زندگینامه رونالدو پرتقالی با ما همراه باشید.

دوران کودکی کریستیانو رونالدو Cristiano Ronaldo

در شرح زندگی نامه كريستيانو رونالدو دوس سانتوس آویرو اینگونه آمده میباشد که وی در پنجم فوریه سال ۱۹۸۵ میلادی در شهر مادیرا در کشور پرتغال در یک خانواده ۶ نفره و فقیر به دنیا آمد. کریستیانو کوچکترین فرزند خانواده میباشد. وضعیت مالی خانواده به قدری نامناسب بود که مادرش قصد داشت او را در وقت بارداری سقط بکند. وی به خاطر شرایط بد مالی خانواده، در دوران کودکی و نوجوانی شرایط سختی را تجربه نمود.

تیم فوتبال آندورینها

رونالدو در سن ۸ سالگی در تیم فوتبال آندورینها که پدرش در آن جا به عنوان مسئول تدارکات مشغول بکار بود، فوتبال خود را آغاز نمود.

لیگ پرتغال

پس از چند سال به یکی از باشگاه های بزرگ لیگ پرتغال یعنی «اسپورتینگ لیسبون» ملحق شد و میتوان این انتقال را به عنوان آغاز رویای کریستیانو دانست. به عقیده شخصی خود او، از سن یازده سالگی متوجه شد که یک سر و گردن از سایر همبازی های خود بهتر میباشد و از همان موقع فهمید که قادر میباشد کارهای خارق العاده ای در زمین فوتبال انجام دهد.

پدر کریستیانو رونالدو زمانیکه وی تنها ۲۰ سال سن داشت، به دلیل یک بیماری که ناشی از مصرف بی رویه الکل بود جان خود را از دست داد.

بیوگرافی کریستیانو رونالدو

بیوگرافی کریستیانو رونالدو

شروع فعالیت حرفه ای کریستیانو رونالدو

رونالدو در آغاز دوران حرفه ای خود در سنین جوانی عملکرد درخشانی داشت و توانست توجه تیم های بسیاری را به خود جلب بکند. وی در نخستین بازی خود در سن ۱۶ سالگی توانست با به ثمر رساندن ۲ گل، یک آغاز رویایی را برای خود رقم بزند.

منچستر یونایتد

پس از آن کریستیانو رونالدو توجه یکی از بزرگ ترین مربی های تاریخ فوتبال، یعنی «سر آلکس فرگوسن» را به خود جلب نمود و همین امر هم باعث شد وی در سال ۲۰۰۳ به تیم فوتبال منچستر یونایتد بپیوندد و با ستاره های بزرگ دنیای فوتبال همبازی شود.

پشتکار رونالدو

پشتکار رونالدو باعث شد که وی خیلی سریع بدرخشد و به عنوان یکی از برترین بازیکنان لیگ برتر انگلیس خود را معرفی نماید.

کریستیانو رونالدو در همان اول توانست بازی های درخشانی را از خود به نمایش بگذارد و در سال ۲۰۰۸ به عنوان برترین فوتبالیست جهان «جایزه توپ طلا» را از آن خود بکند. علاقه ی باشگاه رئال مادرید به این بازیکن باعث شد تا در سال ۲۰۰۹ گران ترین انتقال تاریخ فوتبال در آن وقت، با هزینه ۹۴ میلیون یورو به نام کریستیانو رونالدو درج شود.

درخشش کریستیانو

پس از پیوستن به رئال مادرید، دوران درخشش کریستیانو رونالدو از سر گرفته شد، زیاد درخشان تر از پیش در میدان های مسابقه حضور یافت و رکوردهای مختلف را یکی پس از دیگری به نام خود درج نمود. برخلاف سایر ستاره های فوتبال، به مرور وقت و با وجود زیاد شدن سن، نه تنها کیفیت فنی رونالدو کمتر نشده، بلکه سال به سال عملکرد بهتری از خود بر جای گذاشته است؛ به گونه ای که تا کنون موفق شده ۵ توپ طلا به دست آورد و با این روندی که دارد، مسلماً افتخارات بی شمار دیگری را به دست خواهد آورد.

در رده ملی هم، تیم ملی پرتغال به رهبری کریستیانو رونالدو در حالی که قبل از آغاز مسابقات یورو ۲۰۱۶ کمتر شانسی برای قهرمانی داشت، درنهایت موفق شد به عنوان قهرمانی این رقابت ها دست یابد و به بزرگ ترین افتخار تاریخ این کشور نایل شود.

کریس رونالدو یکی از سریع ترین فوتبالیست های جهان به شمار می رود و هم چنین رکورد بلندترین پرش در بین فوتبالیست های جهان را هم به خود اختصاص داده میباشد. وی آمیزه ای از پتانسیل های مختلف نظیر سرعت، قدرت، استقامت، حرکات نمایشی، تکنیک، شوت های پر قدرت و … میباشد.

قدرت گل زنی کریس

قدرت گل زنی کریس رونالدو به قدری بالا میباشد که در مقایسه با تیم های حاضر در تاریخ رقابت های لیگ قهرمانان باشگاه های اروپا، تنها هفت تیم موفق شده اند بیش از کریس رونالدو در این رقابت ها گل زنی کنند که این یک آمار بی نظیر و طعنه آمیز میباشد.

زندگی خصوصی کریستیانو رونالدو

مذهب کریستیانو رونالدو مسیحی کاتولیک میباشد.

فرزند نخست رونالدو در ۱۷ ژوئن ۲۰۱۰ در آمریکا به دنیا آمد که هویت مادر وی مشخص نیست. او نام پسرش را «کریستانو» گذاشت و خودش حضانت کامل فرزندش را به عهده گرفت. Cristiano Ronaldo

کریستیانو رونالدو در همان سال نخستین رابطه ی جدی خود را با مدل معروف روسی به نام «ایرینا شایک» شروع نمود و پس از گذشت ۵ سال از وی جدا شد. پس از جدا شدن این دو، کریستیانو رابطه جدی دیگری را شروع نکرد، تا اینکه با «جئورجینا رودریگز» آشنا شد و رابطه آن ها شکل جدی تری نسبت به رابطه های پیشین رونالدو به خود گرفت. آن ها هم اکنون صاحب یک دختر به اسم «آلانا مارتینا» هستند. هم چنین ضروری به ذکر میباشد که رونالدو در حالا حاضر صاحب ۴ فرزند میباشد.

جالب میباشد بدانید که پس از سونامی ۲۰۰۴ در اندونزی، کریستیانو رونالدو پسری را پیدا نمود که لباس تیم ملی پرتغال بر تنش بود. کریس به او یاری نمود و برایش یک خانه خرید تا در آن زندگی بکند. نام آن پسر مارتونیز میباشد که در حالا حاضر بازیکن تیم اسپورتینگ لیبسون میباشد.

بیوگرافی کریستیانو رونالدو

بیوگرافی کریستیانو رونالدو

افتخارات باشگاهی کریستیانو رونالدو

قهرمانی لیگ برتر فوتبال انگلستان در تیم فوتبال منچستر یونایتد ۲۰۰۷، ۲۰۰۸ و ۲۰۰۹

قهرمانی جام حذفی فوتبال انگلستان در تیم فوتبال منچستر یونایتد سال ۲۰۰۴

قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا در تیم فوتبال منچستر یونایتد سال ۲۰۰۸

قهرمانی جام باشگاه های فوتبال جهان در تیم فوتبال منچستر یونایتد سال ۲۰۰۸

قهرمانی در لالیگا اسپانیا به همراه تیم فوتبال رئال مادرید در سال های ۲۰۱۲ و ۲۰۱۷

کسب عنوان قهرمانی کوپا دل ری اسپانیا به همراه تیم فوتبال رئال مادرید در سال های ۲۰۱۱ و ۲۰۱۴

قهرمانی سوپرکوپا اسپانیا به همراه تیم فوتبال رئال مادرید در سال های ۲۰۱۲ و ۲۰۱۷

کسب عنوان قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا به همراه تیم فوتبال رئال مادرید در سال های ۲۰۱۴، ۲۰۱۵ و ۲۰۰۱۷

قهرمانی در سوپرجام اروپا به همراه تیم فوتبال رئال مادرید در سال های ۲۰۱۴، ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷

قهرمانی در جام باشگاه های فوتبال جهان به همراه تیم فوتبال رئال مادرید در سال های ۲۰۱۴، ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷

افتخارات ملی کریستیانو رونالدو

کسب عنوان نایب قهرمانی جام ملت های اروپا در سال ۲۰۰۴ در کشور پرتغال

کسب مقام چهارم جام جهانی ۲۰۰۶ در آلمان

کسب عنوان قهرمانی جام ملت های اروپا در سال ۲۰۱۶ در کشور فرانسه

افتخارات کریستیانو رونالدو

برخی از افتخارات انفرادی کریستیانو رونالدو

برنده جایزه ی توپ طلای اروپا در سال های ۲۰۰۸، ۲۰۱۳، ۲۰۱۴، ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷

 زندگی نامه كريستيانو رونالدو

بیوگرافی کریستیانو رونالدو

حضور در تیم منتخب سال یوفا در سال های ۲۰۰۴، ۲۰۰۷، ۲۰۰۸، ۲۰۰۹، ۲۰۱۰، ۲۰۱۱، ۲۰۱۲، ۲۰۱۳، ۲۰۱۴، ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶

بازیکن فصل لیگ برتر انگلستان در سال های ۲۰۰۷ و ۲۰۰۸

آقای گل لیگ برتر انگلستان در سال ۲۰۰۸

کفش طلای اروپا در سال های ۲۰۰۸، ۲۰۱۱، ۲۰۱۴، ۲۰۱۵

 زندگی نامه كريستيانو رونالدو

جایزه برترین بازیکن سال اروپا در سال های ۲۰۰۸، ۲۰۱۴، ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷

جایزه پوشکاش فیفا در سال ۲۰۰۹

آقای گل لالیگا در سال های ۲۰۱۱، ۲۰۱۴، ۲۰۱۵ و ۲۰۱۷

آقای گل کوپا دل ری اسپانیا در سال ۲۰۱۱

برنا ابتدا فوتبال اروپا در سال ۲۰۰۴ میلادی

آقای گل مسابقات جام ملت های اروپا در سال های ۲۰۰۴ و ۲۰۱۲

جایزه The best فدراسیون جهانی فوتبال فیفا در سال های 2008، 2016 و 2017

کسب جایزه توپ طلا در سال های ۲۰۰۸، ۲۰۱۳، ۲۰۱۴، ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷

همه این ها، تنها بخشی از افتخارات فردی و تیمی کریس رونالدو میباشد و در صورتی که وی موفق شده افتخارات بی شماری چه از پیشنهاد تیمی و چه از پیشنهاد فردی کسب نماید.

برای معرفی و تبلیغات کسب و کار ، خدمات و محصولات خود در سایت سرویس دات کام قسمت درج آگهی رایگان را در قسمت بالا و سمت چپ سایت مراجعه فرمایید و آگهی خود را ثبت نمایید . ( تبلیغات رایگان و درج آگهی رایگان در سایت سرویس دات کام )

 

 

مقالات مرتبط :

زندگینامه لیونل مسی

زندگینامه رونالدینیو