گرانترین قهوه جهان

گرانترین قهوه جهان

گرانترین قهوه جهان، کپی لواک مدفوع حیوانی هم هزینه با طلا!!  گرانترین قهوه جهان از مدفوع صحیح می شود!!! شاید با شنیدن این جمله در اول با تعجب بالایی همراه بشوید اما خوشبختانه یا بدبختانه این موضوع به طور کامل صحیح است!!

در واقع این قهوه به طور خاص از دانه های قهوه هضم نشده درون مدفوع یک حیوان به نام “زباد نخلی آسیایی” که یک پستاندار کوچک شبیه به راکُن و گربه میباشد تهیه میشود.

این حیوان شبانه دانه های گیلاس قهوه را میخورد و بعدا بعد از مدفوع آن ها را جمع آوری، تمیز و پردازش می کنند، و قهوه ای آماده میشود که در دنیای غرب به آن “قهوه مدفوع گربه” می گویند.

اسم اصلی این قهوه کپی لواک ‎(Kopi Luwak)‎‏ میباشد و بخاطر روش تهیه منحصر به فرد آن تبدیل به یکی از پر طرفدارترین و گرانترین قهوه های جهان شده میباشد که در این جا تلاش داریم توضیحاتی در مورد مزه، هزینه و هر آنچه که ضروری میباشد در مورد نحوه تهیه و پردازش این قهوه بدانید توضیح بدهیم.

گرانترین قهوه جهان

گرانترین قهوه جهان

قهوه کپی لواک

منشا قهوه مدفوع گربه به قرن هجدهم برمی گردد زمانیکه هلندی ها پرورش قهوه را به اندونزی وارد کردند، از آن جا که قرار بود قهوه به اروپا صادر شود، مردم محلی آن جا مجاز به نوشیدن قهوه نبودند.

به همین خاطر اندونزیایی ها مجبور به خلاقیت شدند و بدین ترتیب آغاز به جمع آوری مدفوع گربه زباد نخلی که شبانه در جنگل برای جستجوی برترین گیلاس های قهوه پرسه می زد، کردند.

این حیوان طعم گیلاس های قهوه را زیاد یار دارد اما معده او قادر به هضم دانه های قهوه نمی باشد و آنان را دفع می کند.

گرانترین قهوه جهان

گرانترین قهوه جهان

فرایند هضم

شاید برای شما این پرسش قبل بیاید که از لحاظ بهداشتی و آلودگی این قهوه در شرایط بدی قرار ندارد؟ میبایست به این پرسش اینگ.نه پاسخ دهیم که نحوه تمیز نمودن و پردازش این قهوه به گونه ای میباشد که پایان این آلودگی ها از بین برود.

نکته جالب اینجاست که این حیوان برترین و رسیده ترین گیلاس های قهوه را انتخاب میکند برای خوردن به همین خاطر دانه های قهوه انتخاب شده بوسیله آن دارای کیفیت زیاد بالایی می باشند.

در عین حالا فرایند هضم در داخل بدن این حیوان باعث تغییر ساختار پروتئین های موجود در قهوه میشوند و هم چنین بخاطر اسیدهای موجود در معده این حیوان، تلخی موجود در دانه های قهوه را از بین می برد و یک طعم لطیف به آنان می بخشد.
تبدیل به گرانترین قهوه جهان، ارزشی معادل طلا!

گرانترین قهوه جهان

گرانترین قهوه جهان

بهترین قهوه : The most expensive coffee in the world

 

تهیه قهوه کپی لواک یا همان موفوع گربه اصلا کار آسانی نیست و مقدار تهیه شده و در دسترس آن زیاد محدود میباشد، به همین خاطر هزینه آن زیاد بالا میباشد که حتی باعث شده آن را با طلا مقایسه کنند.

قهوه Kopi Luwak برای نخستین بار بوسیله تونی وست در دهه 1990 به اروپا آورده شد و از آن وقت تا الان هم همیشه مورد محبوبیت بالایی قرار گرفته میباشد، نوشیدن یک فنجان از این قهوه می تواند تا 80 دلار برای شما قیمت داشته باشد و هزینه دانه های آن هم برای هر کیلوگرم شاید باورش سخت باشد اما تا 1200 دلار قیمت برای شما خواهد داشت.

در واقع این قهوه توانست یاری زیاد فراوانی برای مردم منطقه خود داشته باشد و تقریبا اقتصاد آنان را با دگرگونی همراه نمود اما موضوعی که ضروری میباشد به آن دقت شود که هزینه بالای این قهوه که آن را تبدیل به گرانترین قهوه جهان کرده میباشد باعث شده که انواع زیاد تقلبی از آن یافت شود.

نکته: طبق آمار گرفته شده تقریبا 80 درصد قهوه هایی که به نام کپی لواک در بازار جهانی می باشند تقلبی هستند!!

برای معرفی و تبلیغات کسب و کار ، خدمات و محصولات خود در سایت سرویس دات کام قسمت درج آگهی رایگان را در قسمت بالا و سمت چپ سایت مراجعه فرمایید و آگهی خود را ثبت نمایید . ( تبلیغات رایگان و درج آگهی رایگان در سایت سرویس دات کام )

 

 

مطالب مرتبط :

کوه سبلان

کوه آرارات

 کوه دنا

کوه دماوند

کوه اورست