نکاتی که باید در هنگام اتو کشیدن مو رعایت کرد

نکاتی که باید در هنگام اتو کشیدن مو رعایت کرد

نکاتی که باید در هنگام اتو کشیدن مو رعایت کرد :  برای این که بدانیم چطور میبایست از اتوی مو استفاده کنیم تا آسیب کمتری به موها برسد چند نکته ی مهم را میبایست مد نظر داشته باشیم:
1-قبل از اتو کشیدن موها حتما موها را با سشوار خشک نمایید وآب موها را به طور کامل بکشید.
2-بعد از خشک نمودن از براق کننده های مو در لابه لای موها بزنید.
3-اگر موهای خیلی فر یا وزی داریدلایه های مو را برای اتو کشیدن باریک ونازک بردارید.

نکاتی که باید در هنگام اتو کشیدن مو رعایت کرد تا مو کمتر آسیب ببیند

نکاتی که باید در هنگام اتو کشیدن مو رعایت کرد
4-برای موهای تقریبا صافی که فقط موج دارند ومی خواهید آنان را لخت نمایید حتما پیش از اتو ،موادی مثل واکس مو یا کرم مو به مقدار کم به نوک انگشتان زده وبه همه جای موها بمالید تا پوششی بین موی شما واتو باشد واز سوختن مو جلوگیری شود چرا که این موها نسبت به موهای فر شکننده تر وضعیف ترند ومقاومت کمتری دارند.

ولی در مورد موهای فر تنها پیش از اتو از براق کننده ها استفاده شود واز واکس وکرم مو بعد از اتو، برای گرفتن خورده موهای روی سر ومو خوره ها ،آن هم به مقدار خیلی کم کف دستها زده وروی موها بکشید .(استفاده به مقدار فراوان از واکس وکرم بعد از اتو در موهای فر موها را وز خواهد کردوقبل از آن هم در صاف نمودن آنان شما را دچار مشکل می سازد )

5-برای موهای خیلی فر بعد از یک بار اتو کشیدن همه ی موها با لایه های نازک ، مقدار کمی واکس مو را کف دستها زده وروی موها بکشید و بعد دوباره با جدا نمودن لایه های ضخیم تر مو آنان را اتو نمایید تا به طور کامل لخت وصاف شوند.

6-حتی الامکان با فاصله ی 2 سانت از ریشه ،موها را اتو بکشید زیرا اتو کشیدن موها از ریشه و نزدیک سر به موها آسیب جدی رسانده و باعث ریزش آنان خواهد شد.

7-استفاده ی مکرر و فراوان از اتوی مو باعث ریزش و کم شدن و فاصله انداختن بین موها خواهد شد ،پس بهتر میباشد تنها در مواقع خاص وگاهی اوقات اینکار را انجام بدهید.

نکاتی که باید در هنگام اتو کشیدن مو رعایت کرد
8-موهای رنگ و هایلایت و مش شده را حتما پیش از اتو با مقدار کمی واکس مو بپوشانید تا کمتر آسیب ببینندزیرا دکلره ورنگ مقاومت مو را در برابر حرارت کم میکند و به راحتی با گرم شدن موها ،آنان از وسط شکسته ومیریزند.

9-برای موهای خیلی فر چه طبیعی و چه رنگ شده پیش از اتو ،بعد از شستشوی موها حتما از نرم کننده استفاده شود تا راحت تر موها صاف شوند اما در مورد موهای نازک ولی حالت دار توصیه نمی شود.

10-از زدن ژل مو یا تافت ومواد چسبنده بعد از اتو کشیدن موها خودداری نمایید مگر در موارد شینیون یا مدلهای فانتزی خاص که میبایست مو سفت و چسبنده شود.
حالت موی طبیعی زیباترین حالت مو برای هر کدام از ماست پس آن را حفظ کنیم.

————————————————————-

مطالب مرتبط: