خطرناک‌ترین جانداران جهان

خطرناک‌ترین جانداران جهان

خطرناک‌ترین و کشنده‌ترین جانداران جهان : به گزارش گروه وبگردی خبرگزاری صدا و سیما، در جهان پیرامون ما دنیای ناشناخته‌ای وجود دارد که گاه با دانستن اسرار آن‌ها انگشت حیرت به دهان می‌گزیم و لرزه بر انداممان می‌افتد که به راستی دنیای ما فراوان شگفت‌انگیز و گاه ترسناک جلوه می‌کند.

درک این نکته حائز اهمیت می باشد که حتی جاندارانی که در ظاهر بی‌گناه هستند هم می‌توانند خطرناک‌ترین و کشنده‌ترین جانداران باشند و بر عکس موجوداتی که خطرناک به نظر می‌رسند حتی ممکن است به شما آسیب هم نرسانند.

۱. پشه (Mosquito) The most dangerous creatures in the world

 خطرناک‌ترین جانداران جهان

خطرناک‌ترین جانداران جهان

به نظر می‌رسد این جاندار، کوچکترین و در عین حال خطرناک‌ترین موجود در جهان باشد. پشه‌ها مسئول بیش از ۳ میلیون مرگ و میر در سال هستند. اگرچه کم خونی ناشی از نیش پشه فراوان نادر می باشد، اما بزاق پشه می‌تواند تحریک کننده باشد و سیستم ایمنی بدن را تحریک کند. پشه‌ها عامل بیماری‌های زیادی از قبیل مالاریا، ویروس زیکا (Zika)، ویروس چیکونگونیا (Chikungunya)، تب زرد، تب دنگی و بسیاری دیگر هستند.

۲. عقرب Deathstalker

 خطرناک‌ترین جانداران جهان

خطرناک‌ترین جانداران جهان

این گونه‌ی عقرب که از خانواده Buthidae می باشد در واقع جزء یکی از جانداران فراوان سمی و خطرناک در جهان به حساب می‌آید. این گونه‌ی عقرب بیشتر در مناطق بیابانی آمریکای شمالی و خاورمیانه یافت می‌شوند. این عقرب مسئول بیش از ۷۵ درصد مرگ و میر‌های ناشی از گزش عقرب‌ها در سراسر جهان می باشد. طول این عقرب می‌تواند تا ۷۷ میلی متر برسد. نیش آن فراوان دردناک بوده و سم آن می‌تواند باعث مرگ شود

۳. فیل آفریقایی (African Elephant)

 خطرناک‌ترین جانداران جهان

خطرناک‌ترین جانداران جهان

the-most-dangerous-creatures-in-the-world فیل آفریقایی هم به عنوان یکی از خطرناک‌ترین حیوانات جهان شناخته می‌شود. آن‌ها فراوان بزرگ هستند و گرچه آرام به نظر می‌رسند، اما می‌توانند خطرناک باشند، زیرا فراوان تهاجمی عمل می‌کنند. آن‌ها قادر به کشتن حتی یک کرگدن هستند و می‌توانند به مردم حمله کنند. قدرت و توانایی آن‌ها فراوان حیرت انگیز می باشد به طوری که قادر هستند یک دهکده را به طور کلی ویران کنند.

۴. تمساح آب شور (Saltwater Crocodile)

 خطرناک‌ترین جانداران جهان

خطرناک‌ترین جانداران جهان

پاین حیوان با نام تمساح رودخانه‌ای هم شناخته می‌شود. این جانور تقریباً به عنوان یک موجود همه چیز خوار به دنیا معرفی شده می باشد. این حیوان به گاومیش‌هایی که برای نوشیدن آب کنار رودخانه آمده‌اند حمله می‌کند و به عنوان یک سرِ درنده و شکارچی در جهان شناخته می‌شود. تمساح‌ها بزرگترین خزندگان جهان هستند و در شکار مهارت بالایی دارند و از نظر ماهیت تهاجمی هستند. آن‌ها بیشتر در تالاب‌ها و رودخانه‌ها یافت می‌شوند.

۵. زنبور عسل آفریقایی (Africanized Bee)

 خطرناک‌ترین جانداران جهان

خطرناک‌ترین جانداران جهان

زنبور عسل آفریقایی نژادی دو رگه، حاصل پرورش متقابل بین زنبور‌های آفریقایی و زنبور‌های اروپایی می باشد. این ایده در ابتدا برای تولید عسل بیشتر بود و این زنبور‌ها در یک منطقه محدود نگهداری می‌شدند، اما بعداً فرار کرده و پراکنده شدند. آن‌ها که باهوش هستند و به عنوان زنبور‌های قاتل شناخته می‌شوند، در آمریکای مرکزی و جنوبی پخش شده‌اند. این زنبور‌ها فراوان تهاجمی بوده و می‌توانند باعث مرگ شوند، به همین دلیل در بین خطرناک‌ترین جانداران روی کره زمین به حساب می‌آیند.

۶. کوسه‌های سفید (White Sharks)

 خطرناک‌ترین جانداران جهان

خطرناک‌ترین جانداران جهان

the-most-dangerous-creatures-in-the-world کوسه سفید یکی از جانوران عظیم ساکن آبهاست. آن‌ها در سراسر اقیانوس‌های جهان پخش شده‌اند. این کوسه‌ها می‌توانند تا ۶.۴ متر رشد کنند. آن‌ها که به عنوان حیوانات خشمگین و درنده در جهان شناخته شده‌اند، قاتل بسیاری از انسان‌ها به شمار می‌آیند. کوسه‎های سفید حس بویایی شگفت انگیزی دارند که باعث می‌شود بوی طعمه‌های خود را از فاصله‌های دور دست در درون آب تشخیص دهند.

۷. اسب آبی (Hippopotamus)

 خطرناک‌ترین جانداران جهان

خطرناک‌ترین جانداران جهان

the-most-dangerous-creatures-in-the-world اسب آبی یک جانور فراوان کشنده در جهان محسوب می‌شود و در عین حال بزرگترین پستاندار زنده جهان ساکن خشکی می باشد و بیشتر در شب فعال می باشد. آن‌ها از گیاهان تغذیه می‌کنند، اما به ویژه در زمان تحریک، به انسان حمله می‌کنند. اسب‌های آبی می‌توانند با سرعت ۳۰ کیلومتر در ساعت بدوند و به وزنی در حدود ۱۵۰۰ کیلوگرم برسند. آن‌ها دارای دهانی گسترده با دندان‌های بلند هستند و بر عکس ظاهر آرامشان، فراوان خطرناک‌اند.

۸. اژد‌های کومودو (Komodo Dragon)

 خطرناک‌ترین جانداران جهان

خطرناک‌ترین جانداران جهان

the-most-dangerous-creatures-in-the-world اژد‌های کومودو به عنوان یکی از خطرناک‌ترین جانداران جهان شناخته شده می باشد. این جانداران همه چیز را می‌خورند، از پستانداران گرفته تا پرندگان و گاومیش‌ها. آن‌ها همچنین قادر به بیرون کشیدن اجساد از گور‌های کم عمق هستند. کومودو‌ها ساکن جزایر اندونزی، فلورس، پادار، جیلی مونتند و رینکا می‌باشند. بزاق آن‌ها دارای چندین نوع باکتری می باشد و یک گاز آن‌ها می‌تواند طعمه را مسموم کرده و از پای در آورد.

۹. بوفالو آفریقایی (African Buffalo)

 خطرناک‌ترین جانداران جهان

خطرناک‌ترین جانداران جهان

the-most-dangerous-creatures-in-the-world بوفالو آفریقایی یکی از خطرناک‌ترین حیوانات جهان می باشد. آن‌ها به دلیل حمله به مردم در آفریقا و همچنین حیوانات دیگر شناخته شده‌اند. سالانه بیش از ۲۰۰ نفر بر اثر حمله‌ی این حیوانات در جهان کشته می‌شوند. آن‌ها حتی می‌توانند به مردم حمله کنند بدون اینکه کسی آن‌ها را تحریک کرده باشد. بوفالو‌ها شکارچیان کمی دارند، زیرا از قدرت دفاعی بالایی برخوردار هستند.

۱۰. مار بومسلنگ (Boomslang Snake)

 خطرناک‌ترین جانداران جهان

خطرناک‌ترین جانداران جهان

the-most-dangerous-creatures-in-the-world این گونه سمی خندان متعلق به خانواده Colubridae می باشد که یکی از خطرناک‌ترین جانوران جهان محسوب می‌شود. آن‌ها هموتوکسیک هستند به این معنا که قادرند با سم خود مانع از لخته شدن خون طعمه‌های خود شوند. قربانیان آن‌ها آهسته آهسته می‌میرند، زیرا خون آن‌ها بند نمی‌آید و از تمامی منافذ موجود در بدنشان خونریزی می‌کنند و با مرگی دردناک و آهسته روبرو می‌شوند.

برای معرفی و تبلیغات کسب و کار ، خدمات و محصولات خود در سایت سرویس دات کام قسمت درج آگهی رایگان را در قسمت بالا و سمت چپ سایت مراجعه فرمایید و آگهی خود را ثبت نمایید . ( تبلیغات رایگان و درج آگهی رایگان در سایت سرویس دات کام )

 

 

مطالب مرتبط :

بهترین گوشی های دنیا

قیمتی ترین وسایل جهان را بشناسید.

بیوگرافی کریستیانو رونالدو

منظومه شمسی