بلندترین برج های جهان

بلندترین برج های جهان

بلندترین برج های جهان : از جاذبه ها و زیبایی های طبیعی هر شهر و کشوری که صرف نظر کنیم، امروزه و با ظهور و پیشرفت تکنولوژی و معماری وجود برج ها وساختمان های بلند جلوه ای چشم گیر به شهرها می دهد. جدای از زیبایی و کارایی تجاری ای که این برج ها دارند منبعی برای جذب توریست و گردشگر هم هستند و به این واسطه راهی برای ورود ارز به کشورها میباشند.

گردشگری بخشی از منبع درآمد کشورهاست، که دولت ها فقط به منایع طبیعی بسنده نکرده و روی به ساخت و سازهای شهری و استفاده از معماری های مدرن آورده اند.

در این مقاله می خواهیم به معرفی بلندترین برج های جهان بپردازیم و با آنها بیشتر آشنا شویم. با قصران گشت همراه باشید.

برج الخلیفه

بلندترین برج های جهان

بلندترین برج های جهان

1. برج الخلیفه واقع در دبی

برج الخلیفه با 828 متر ارتفاع عنوان بلندترین برج جهان را از آنِ خود کرده می باشد. این برج دارای 163 طبقه می باشد و بروزترین معماری دنیا در ساخت آن به کار گرفته شده می باشد. ساخت این برج تنها 6 سال به طول انجامید و در سال 2010 به طور رسمی افتتاح شد. عظمت این برج به قدری زیاد می باشد که عده ای آن را شهری عمودی می نامند.

جالب می باشد بدانید برخی از واحدهای این برج کاربری مسکونی دارند. برج خلیفه واقع در دبی دارای امکانات رفاهی و خدماتی فراوان زیادی از جمله هتل، استخر سرپوشیده و سرباز، مرکزهای تناسب اندام، سالن برای سمینار و امکانات زیاد زیاد دیگری می باشد.

برج الخلیفه دارای چندین رستوران فوق مجلل با غذاهای بین المللی و نمایی رو به شهر می باشد که معروفترین آنها رستوران های هتل آرمانی می باشد. می توانید با تور دبی به این شهر زیبا سفر کنید .

ارتفاع 828 متر
تعداد طبقات: 163 طبقه
تعداد آسانسور: 58

پارکینگ : 2957

برج شانگهای

 بلندترین برج های جهان

بلندترین برج های جهان

2. برج شانگهای چین

دومین آسمانخراش بلند در دنیا برج شانگهای چین با 632 متر ارتفاع میباشد. این برج در سال 2015 به اتمام رسید و افتتاح شد. ظاهر این برج عجیب و خاص می باشد. این آسمانخراش چینی دارای 9 سازه استوانه ای شکل می باشد.

معماران چینی نمای این سازه را مارپیچی و خاص طراحی کرده اند. شاید این ساختار به دلیل مقاوم سازی بیش از حد این برج در برابر طوفان و زلزله و باد باشد.

این برج دارای بخش های متعددی می باشد که شامل رستوران با فضای باز و بسته، کافه، باغ، سالن همایش برای برگزاری مهمترین رویدادها و امکانات رفاهی و حتی مسکونی دیگری می باشد.

ارتفاع: 632 متر
تعداد طبقات: 128 طبقه
تعداد اتاق: 230
گنجایش: 16 هزار نفر
برج سلطنتی مکه

ساعت مکه

 بلندترین برج های جهان

بلندترین برج های جهان

3.برج سلطنتی ساعت مکه : The tallest towers in the world

برج سلطنتی ساعت مکه یا ابراج البیت رتبه سوم بلندترین برج جهان را به خود اختصاص داده می باشد. این بنا در شهر عربستان صعودی و در نزدیکی مسجد الحرام واقع شده می باشد. این سازه مجموعه ای از 7 برج می باشد که در سال 2012 بازگشایی شد. پرهزینه ترین سازه معماری در دنیا مختص به برج سلطنتی مکه میباشد.

این عمارت دارای چندین هتل و مرکز خرید، سالن همایش، موزه و مسجدی عظیم با ظرفیت 10 هزار نفر می باشد. موزه برج ساعت در طبقه 4 واقع شده می باشد و رصدخانه ای عظیم هم در بالاترین طبقه این برج ساعت ساخته شده می باشد.

ارتفاع: 601 متر
مساحت: 1500000 متر مربع
تعداد طبقات: 120 طبقه

برج پینگ آن

بلندترین برج های جهان

بلندترین برج های جهان

4. مرکز تجارت مالی پینگ آن

چهارمین برج بلند دنیا هم در چین واقع شده می باشد. مرکز مالی پینگ آن واقع در شهر شنژن همچنان چین را پیشرو در ساخت سازه های بلند و معروف دنیا قرار داده می باشد. ساخت این آسمانخراش چینی 7 سال به طول انجامید و در سال 2017 رسما افتتاح شد. این بنای چینی عنوان بلندترین جا بازدید در ارتفاع 562.2 متری از سطح زمین را یدک می کشد.

با ورود به بلندترین نقطه این برج می توانید چشم اندازی عجیب به دورترین نقاط شهر داشته باشید. این مجموعه لوکس دارای مرکز اداری و تجاری، سالن های کنفرانس متعدد، فروشگاه های مدرن با بهترین برندها و رستوران وهتل های بین المللی می باشد.

ارتفاع: 599.1 متر
تعداد طبقات: 115 طبقه
تعداد آسانسور: 33

برج لوته 

 بلندترین برج های جهان

بلندترین برج های جهان

5. برج جهانی لوته واقع در کره جنوبی

باز هم آسیا و این بار آسیای شرقی دارای یکی از بلندترین برج های جهان به نام لوته می باشد. برج لوته واقع در کره جنوبی و شهر سئول یکی از زیباترین آسمانخراش های شرقی می باشد. این آسمانخراش انتها شیشه ای در سال 2017 افتتاح شد و ساخت آن 13 سال زمان برد. در طبقه 118 این برج کافه ای با چشم اندازی شگفت انگیز به شهر قرار دارد که روزانه میزبان تعداد زیادی گردشگر داخلی و خارجی می باشد. سالن کنسرت، فضای اداری، مسکونی و تجاری از دیگر امکاناتی می باشد که برج لوته دارای آن میباشد.

ارتفاع: 556 متر
تعداد طبقات: 123 طبقه

برج ONE

 بلندترین برج های جهان

بلندترین برج های جهان

6. مرکز تجارت جهانی ONE

ششمین ساختمان بلند جهان این بار در غرب جهان و در نیویورک واقع شده می باشد. ساختمان وان نماد شاخص نیویورک می باشد. افتتاح این آسمان خراش به سال 2014 برمی گردد. نمای این ساختمان از اشکال هندسی ساخته شده می باشد. به طوری که پایه آن مکعبی شکل می باشد و از طبقه 69 به بعد شکل مثلثی به خود میگیرد و در انتها و در تاج خود یک دیوار شیشه ای و مربعی شکل و مارپیچ دیده می شود. بازدید از این مرکز تجاری برای عموم آزاد می باشد. دیدار از رستوران پانارومای این آسمانخراش را مخصوصا در شب از دست ندهید.

ارتفاع: 541 متر
تعداد طبقات: 104 طبقه

برج CTF

 بلندترین برج های جهان

بلندترین برج های جهان

7. مرکز تجاری CTF

مرکزمالی و تجار ی سی تی اف واقع در گوانجو در کشور چین هفتمین ساختمان بلند در دنیا می باشد و در سال 2016 افتتاح و معرفی شد. این برج یکی از لوکس ترین و مدرنترین مراکز تجاری در دنیا می باشد و دارای هتل های شیک، مراکز خرید، واحد های تجار ی و مسکونی می باشد. عرشه تماشای این برج واقع در طبقه 112 ام از بلندترین سکوهای تماشا در انتها دنیاست. طبقات بالایی این برج هتل هستند و سالانه میزبان تعدد زیادی گردشگر از سرتاسر دنیا می باشد.

ارتفاع: 530 متر
تعداد طبقات: 111 طبقه

برج CITIC

 بلندترین برج های جهان

بلندترین برج های جهان

8. برج CITIC

برج سیتیک یا چاینا زون دیگر برج محصول کشور چین می باشد که در دسته بلندترین ساختمان های دنیا قرار میگیرد. ارتفاع این سازه 528 متر می باشد و بلندترین ساختمان موجود در پکن می باشد. این برج در سال 2012 به اتمام رسید و به جهان معرفی شد.

این آسمانخراش چینی شکل عجیب و جالب و منحصر به فردی دارد به طوری که بالا و پایین برج پهن و وسط و میانه آن باریک می شود. این برج چینی توسط گروه سیتیک توسعه داده شده می باشد و دفتر مرکزی گروه سیتیک و بانک این مجموعه هم در این برج قرار دارند. برج سیتیک دارای کاربری تجاری، اداری، تفریحی و گردشگری می باشد.

ارتفاع: 528 متر
تعداد طبقات: 98 طبقه

برج تایپه 101

 بلندترین برج های جهان

بلندترین برج های جهان

9. برج تایپه 101

در هر کجای شهر تایپه واقع در کشور تایوان که بایستید نمای سبز رنگ برج تایپه با 101 طبقه را مشاهده خواهید کرد. برای 6 سال و تا قبل از ساخت برج الخلیفه این برج بلندترین ساختمان در دنیا بود. این آسمانخراش غول پیکر و سنگین از سازه ای فولادی ساخته شده می باشد تا استقامت خود را در کشور زلزه خیز تایوان به نمایش بگذارد.

معماران این سازه ، مدرنیته و سنت را با یکدیگر ترکیب کرده اند تا عنوان بلندترین ساختمان مسکونی دنیا را از آنِ خود کنند. این برج نماد تایوان می باشد و هر ساله با آغاز سال جدید میزبان برگزاری زیباترین و باشکوهترین مراسم می باشد.

ارتفاع: 509 متر
تعداد طبقات: 101 طبقه

مرکز مالی شانگهای

 بلندترین برج های جهان

بلندترین برج های جهان

10. مرکز مالی شانگهای

یکی دیگر از بلندترین برج های دنیا مرکز تجار ی شانگهای واقع در چین می باشد. شکل این آسمانخراش به طور مورب می باشد و شاید به این دلیل می باشد که مقاوم تر باشد. برج شانگهای چین هم مانند دیگر مراکز تجار ی دارای چندین هتل، سالن همایش و کنفرانس، رستوران های لوکس و بین المللی و مرکز خرید میباشد. معماری این برج فراوان جذاب و دیدنی می باشد. با دیدن ظاهر خاص و مارپیچی و منحصر به فرد این برج ترغیب خواهید شد که از داخل آن هم بازدید کنید.

ارتفاع: 632 متر
تعداد طبقات: 126 طبقه

برای معرفی و تبلیغات کسب و کار ، خدمات و محصولات خود در سایت سرویس دات کام قسمت درج آگهی رایگان را در قسمت بالا و سمت چپ سایت مراجعه فرمایید و آگهی خود را ثبت نمایید . ( تبلیغات رایگان و درج آگهی رایگان در سایت سرویس دات کام )

 

 

مطالب مرتبط :

گرانترین قهوه جهان

کوه سبلان

کوه آرارات

 کوه دنا

کوه دماوند

کوه اورست