سریع ترین جانوران جهان

سریع ترین جانوران جهان

سریع ترین جانوران جهان : در این گزارش با سریع‌ترین جانوران کره زمین آشنا می‌شویم. حیوانات فراوان عجیب و شگفت انگیز هستند. همانطور که در طبیعت دیده می شود برخی از این حیوانات نسبت به دیگران فراوان سریع تر بوده و برخی دیگر هم به شدت کند حرکت می کنند.

وقتی که به چیتا (یوزپلنگ) فکر می‌کنیم بلافاصله به یاد سرعت خواهیم افتاد. مهم نیست که زیستگاه و جایگاه یک حیوان در زنجیره ی غذایی کجا باشد، سریع بودن خصیصه ای می باشد که می‌تواند تفاوت بین زنده ماندن و انقراض باشد. آیا می دانید سریع ترین حیوانات روی زمین کدام هستند؟ آیا می دانید سرعت انسان در مقایسه با آن ها چقدر است؟ در ادامه می خواهیم شما را با سریع ترین جانوران کره زمین آشنا کنیم. The fastest animals in the world

شاهین

سریع ترین جانوران جهان

سریع ترین جانوران جهان

شاهین

بدون شک سریع ترین حیوان کره زمین شاهین است که هم مقام سریع ترین حیوان روی کره زمین را در اختیار دارد و هم سریع ترین پرنده را. این پرنده می تواند در هنگام شیرجه رفتن به سرعتی بالاتر از ۲۴۰ مایل در ساعت (۳۸۴ کیلومتر در ساعت) برسد. شاهین شکارچی فراوان ماهری می باشد و بخش زیادی از این مهارت به همین سرعت خیره کننده در هنگام شیرجه رفتن مربوط می شود. شاهین ها معمولاً از پرندگان دیگر تغذیه می کنند اما دیده شده که در مواردی خاص خزندگان و پستانداران کوچک و حشرات را هم شکار کرده اند.

یوزپلنگ

سریع ترین جانوران جهان

سریع ترین جانوران جهان

چیتا (یوزپلنگ)

سریع ترین جانور روی زمین چیتا(یوزپلنگ) می باشد که سرعت آن تا ۷۵ مایل در ساعت (۱۲۰ کیلومتر در ساعت) هم می رسد به همین جای تعجب ندارد که آن ها خیلی زود به شکار خود می رسند و رمز موفقیت شان در شکار هم همین سرعت بالاست. چیتا معمولاً از غزال و دیگر حیوانات شبیه آن تغذیه می کند. چیتا (یوزپلنگ)گام هایی بلند و بدنی کشیده و انعطاف پذیر دارد که هر دو برای دویدن با نهایت سرعت مفید هستند. اما دویدن با چنین سرعت سرسام آوری خیلی خسته کننده و البته خطرناک می باشد به همین دلیل چیتاها تنها تا لحظاتی می توانند سرعت باور نکردنی خود را حفظ کنند زیرا دمای بدنشان آن قدر بالا می رود که ممکن است به مرگ منتهی شود.

گوزن شاخدار

سریع ترین جانوران جهان

سریع ترین جانوران جهان

گوزن شاخدار

گوزن شاخدار هم اگر چه به اندازه چیتا سریع نیست اما می تواند سرعت خود را در مسافت های فراوان بیشتری نسبت به چیتا حفظ نماید. بر اساس تحقیقات این حیوان می تواند سرعت خود را به فراتر از ۵۳ مایل در ساعت (۸۵ کیلومتر در ساعت) برساند. در مقایسه با چیتا می تواند گوزن شاخدار را یک دونده ماراتون نامید که توان انجام حرکات هوازی را در حد فراوان بالایی داشته و می تواند به بهترین و بهینه ترین شکل ممکن از اکسیژن استفاده نماید.

 ماهی بادبانی

سریع ترین جانوران جهان

سریع ترین جانوران جهان

ماهی بادبانی

در مورد سریع ترین جانور دریا اختلاف نظر وجود دارد. برخی از محققان بر این باورند که ماهی بادبانی سریع ترین جانور دریازی می باشد و برخی دیگر هم نیزه ماهی سیاه را سریع ترین جانور دریا می دانند.

هر دو می توانند به سرعتی بالاتر از ۷۰ مایل در ساعت (۱۱۲ کیلومتر در ساعت) برسند. برخی دیگر نیز شمشیر ماهی را در این رده بندی قرار داده و بر این باورند که شمشیر ماهی نیز می تواند به سرعت مشابهی دست یابد. بهترین و بهینه ترین شکل ممکن از اکسیژن استفاده نماید.

 ماهی بادبانی

سریع ترین جانوران جهان

سریع ترین جانوران جهان

ماهی بادبانی (Sailfish) باله های پشتی خاص و بزرگی دارد که شبیه بادبان بوده و نامش را از همین باله ها گرفته می باشد. علاوه بر سرعت آن ها شیرجه روهای فراوان ماهری هم هستند و از ماهی های کوچکتری مانند ساردین تغذیه می کنند.

نیزه ماهی سیاه

سریع ترین جانوران جهان

سریع ترین جانوران جهان

نیزه ماهی سیاه

نیزه ماهی سیاه نیز در رقابت برای کسب عنوان سریع ترین جانور دریا زی حضور داشته و با توجه به باله های پشتی بلندی که دارد از سرعت فراوان بالایی برخوردار می باشد. این ماهی معمولاً در اقیانوس آرام و هند زندگی می کند و غذای او هم از ماهی تن، ماهی ماکرل و ماهی مرکب تشکیل شده می باشد. نمونه ی ماده این ماهی نسبت به نمونه نر آن فراوان بزرگ تر می باشد.

شمشیر ماهی را می تواند در اقیانوس های هند، آرام و اطلس یافت. این ماهی هم مانند ماهی بادبانی در هر ثانیه برابر طول بدنش به جلو حرکت می کند و نام خود را هم از نوک درازش که شبیه شمشیر می باشد می گیرد. در گذشته فکر می شد که این ماهی از نوک شمشیری خود برای سوراخ کردن بدن دیگر ماهی ها استفاده می کند اما بعدها مشخص شد که از این نوک تیز خود برای جدا کردن گله ماهی ها استفاده می کند تا بدین ترتیب شکار آسان تری داشته باشد.

عقاب

سریع ترین جانوران جهان

سریع ترین جانوران جهان

عقاب

Eagle ها اگر چه در مقایسه با شاهین ها سرعت فراوان کمتری دارند اما می توانند سرعت خود را در هنگام شیرجه به سمت طعمه تا ۲۰۰ مایل در ساعت (۳۲۰ کیلومتر در ساعت) برساند. Eagle ها در بالای هرم زنجیره غذایی حضور داشته و شکارچیانی فرصت طلب خوانده می شوند. آن ها معمولاً از دیگر پرندگان و پستانداران کوچک تغذیه می کنند و طول هر بال آن ها ممکن است از ۲ متر هم فراتر برود.

انسان

سریع ترین جانوران جهان

سریع ترین جانوران جهان

انسان

اگر چه انسان ها نمی توانند به سرعت سریع ترین حیوانات حتی نزدیک هم شوند اما انسان می تواند در نهایت به سرعتی در حدود ۲۵ مایل در ساعت (۴۰ کیلومتر در ساعت) هم برسد.

اما سرعت متوسط انسان در حدود ۱۱ مایل در ساعت (۱۷٫۵ کیلومتر در ساعت) می باشد که در مقایسه با دیگر پستانداران بزرگ سرعت کمتری محسوب می شود. فیل ها می توانند به حداکثر سرعت ۲۵ مایل در ساعت (۴۰ کیلومتر در ساعت) برسد، در حالی که نهایت سرعت کرگدن و اسب آبی از ۳۰ مایل در ساعت (۴۸ کیلومتر در ساعت) هم فراتر خواهد رفت.

برای معرفی و تبلیغات کسب و کار ، خدمات و محصولات خود در سایت سرویس دات کام قسمت درج آگهی رایگان را در قسمت بالا و سمت چپ سایت مراجعه فرمایید و آگهی خود را ثبت نمایید . ( تبلیغات رایگان و درج آگهی رایگان در سایت سرویس دات کام )

 

 

مطالب مرتبط :

بیوگرافی کریستیانو رونالدو

بهترین گوشی های دنیا

قیمتی ترین وسایل جهان را بشناسید.

خطرناک‌ترین جانداران جهان

منظومه شمسی