امن ترین خطوط هواپیمایی جهان در سال 2020

امن ترین خطوط هواپیمایی جهان در سال 2020

امن ترین خطوط هواپیمایی جهان در سال 2020 : امنیت هواپیما یکی از مهم‌ترین اجزای سفر را تشکیل می‌دهد و اطمینان از ایمنی خط پروازی می‌تواند لذت سفر را به جان آدمی بنشاند. به همین دلیل احتمالاً شما هم علاقه‌مند هستید بدانید رتبه‌بندی‌ای در رابطه با بررسی ایمن‌ترین خطوط هواپیمایی جهان وجود دارد؟ و اگر وجود دارد کدام خطوط ایمن‌ترین هستند؟!

خب در پاسخ این سؤال میبایست گفت، وب‌سایتی(AirlineRatings.co) در رابطه با ایمنی خطوط هواپیمایی وجود دارد که از بین 405 شرکت هواپیمایی، بهترین‌ها را انتخاب و بعدا به‌صورت سالانه فهرست خود را منتشر می‌کند.

با ما در سرویس دات کام همراه باشید تا مشاهده کنیم کدام خطوط هواپیمایی امن‌تر هستند.

هواپیمایی کانتاس استرالیا توانسته است از سال 2014 تا 2017 عنوان ایمن‌ترین خط هواپیمایی را کسب بکند و در سال 2018 به دلیل این که این وب‌سایت نتوانسته میباشد برنده مشخصی را تعیین بکند، جایزه مشترکی را به 20 شرکت هواپیمایی برتر اعطا کرده میباشد و امسال بار دیگر کانتاس به صدر بازگشته میباشد.

امن ترین خطوط هواپیمایی جهان در سال 2020

ایمن‌ترین خطوط هوایی جهان در سال 2020 

1.    کانتاس (Qantas)
2.    ایر نیوزیلند (Air New Zealand)
3.    اِوا ایر (EVA Air)
4.    اتحاد ایرویز (Etihad Airways)
5.    قطر ایرویز (Qatar Airways)
6.    سنگاپور ایرلاینز (Singapore Airlines)
7.    هواپیمایی امارات (Emirates)
8.    آلاسکا ایرلاینز (Alaska Airlines)
9.    کاتای پاسیفیک (Cathay Pacific)
10.    ویرجین استرالیا (Virgin Australia)

از جمله عواملی که در این رتبه‌بندی نقش اساسی ایفا می‌کنند می‌توان به: سوابق سوانح جدی، سن ناوگان هوایی، آموزش خلبانی و شفافیت در حسابرسی و موقعیت مالی اشاره نمود. هم چنین فرهنگ برخورد با حوادث هم جزو عوامل تأثیرگذار میباشد (در رابطه با آموزش خدمه پرواز). هواپیمایی کانتاس تقریباً در همه این موارد طی 60 سال گذشته به‌ گونه مداوم در حالا پیشرفت بوده میباشد و در قسمت جت‌ها اصلاً تلفاتی نداشته میباشد.

امن ترین خطوط هواپیمایی جهان در سال 2020
ایمن‌ترین خطوط هواپیمایی ارزان‌قیمت (امن ترین خطوط هواپیمایی جهان در سال 2020)

هم چنین این وب‌سایت فهرستی از ایمن‌ترین شرکت‌های هواپیمایی اقتصادی در جهان تهیه‌ کرده میباشد که البته این فهرست به‌صورت رتبه‌بندی نیست و بر اساس حروف الفبا بیان‌ شده میباشد. این فهرست از شرکت‌های ایر عربیا (Air Arabia)، فلای‌بی (Flybe)، فرانتیر (Frontier)، اِچ‌کی (هنگ‌کنگ) اکسپرس (HK Express)، ایندی‌گو (IndiGo)، جت‌بلو (Jetblue)، ولاریس (Volaris)، ویولینگ (Vueling)، وست جت (Westjet) و ویز ایر (Wizz Air) تشکیل‌ شده میباشد.

به پیشنهاد شما در انتهای سال 2020 چه شرکت‌هایی می‌توانند عنوان امن‌ترین شرکت هواپیمایی را کسب کنند؟ آیا خطوط هواپیمایی این فهرست باز هم موفق به حفظ جایگاه خود می‌شوند؟ به نظرتان میتوان با توجه به ارزان هزینه بودن، خط هوایی مثل اوکراین را در این فهرست مکان داد؟
 
منبع: cnn.com

—————————————————

مطالب مرتبط: