مسابقه رئالیتی شوی جوکر

مسابقه رئالیتی شوی جوکر

مسابقه رئالیتی شوی جوکر : شاید با شنیدن اسم مسابقه جوکر این کنجکاوی برایتان به وجود بیاید که قرار میباشد در این رئالیتی‌شو که یک مسابقه هیجان‌انگیز هم هست چه اتفاقاتی رخ دهد. با شنیدن اسم جوکر همه یاد جوکرهای فیلم‌های تاریخ سینما می‌افتیم. شخصیت‌هایی با ویژگی‌های منحصربفرد اخلاقی که در جامعه امروز پشت نقاب پر خنده با تصمیمات جدی و گاه خصمانه به کارزار مقابله با جامعه خود می‌روند. ولی جوکر در این مسابقه یک تعریف ساده‌تر دارد. «هر کسی بخنده باخته!» این خلاصه این مسابقه میباشد که در ادامه درمورد ویژگی‌ها و شرایط آن بیش تر توضیح می‌دهیم.

داستان و روش بازی مسابقه رئالیتی شوی جوکر چیست؟

مسابقه جوکر یا به فارسی‌اش لطیفه‌گو یا بذله‌گو، یک گرداننده و مجری یا میزبان دارد. در هر فصل آن ۸ هنرمند، ۶ ساعت وقت دارند تا ‏در یک خانه مجهز با پایان امکانات، با برنامه‌های مختلف یکدیگر را بخندانند و از بازی حذف کنند، بدون اینکه خودشان ‏بخندند.‏ به همین سادگی و بامزگی!

فضای کلی اتاقی که شرکت‌کنندگان در آن حضور دارند و مسابقه در آن انجام می‌‌شود، طراحی‌ای شبیه فضای خانه دارد و دارای اتاق نشیمن و آشپزخانه میباشد. در کنار اتاق شرکت‌کنندگان، یک اتاق آکسسوار و گریم هم وجود دارد. شرکت‌کنندگان در طول بازی هر گاه خواستند به این اتاق می‌روند و ابزاری از آن جا با خود می‌آورند یا تغییری در ظاهر خود درست کردن می‌کنند تا بتوانند با آن دیگران را بخندانند.

مسابقه رئالیتی شوی جوکر

برنامه یک میزبان دارد که نقش داور مسابقه را هم ایفا می‌کند. او یک اتاق جداگانه با فضایی شبیه به اتاق مانیتورینگ دارد که حین مسابقه در آن‌جا مستقر می‌شود و شرکت‌کنندگان را زیرنظر می‌گیرد. میزبان هرگجاه خنده یکی از شرکت‌کنندگان را از مانیتورهای اتاق خود مشاهده بکند با دکمه قرمزی که جلویش قرار دارد بازی را متوقف می‌کند. بعدا به اتاق بازی می‌رود و با نشان دادن صحنه آرام خندیدن شرکت کننده خاطی را جریمه می‌کند. بعد از آن دوباره به اتاقش بر می‌گردد و با دکمه سبز ادامه مسابقه را اعلام می‌کند. در واقع شما با اولین VAR ایرانی هم مواجه خواهید شد!

آیا جوکر کپی یک مسابقه خارجی است؟

همین اول و پیش از مچ‌گیری‌های معمول فضای مجازی بدانید که کپی نمودن برنامه‌های مطرح بین‌المللی اصلا کار بدی نیست. اساسا برنامه‌های مفرح که در مقیاس جهانی ساخته می‌شوند و موفق هستند تبدیل به یک الگوی جدی برای برنامه‌سازی می‌شوند که می‌تواند در تمامی ملیت‌ها و فرهنگ‌ها تاثیرگذاری خودش را داشته باشند. با این تعاریف، جوکر هم یک برنامه میباشد که از روی نمونه‌های موفق خارجی برگردان شده و با معیارها و فرهنگ ایرانی مطابقت داده شده و حال روی فیلیمو در دسترس شما است.

مسابقه جوکر برنامه‌ای میباشد برگرفته از یک بازی معروف جهانی.

در این بازی میبایست دیگران را خنداند و در عین حالا نخندید. نخستین بار یکی از مطرح‌ترین چهره‌های کمدی ژاپن این بازی را ابداع نمود و با نام Documental آن را ساخت. پس از موفقیت برنامه، شرکت آمازون پرایم ویدئو امتیاز آن را خرید و با نام LOL مخفف Last One Laughing اقدام به ساختن نسخه‌های اختصاصی آن در کشورهای مختلف کرده میباشد.

بدنیست بدانید تا کنون علاوه بر ژاپن که طی ۵ سال ۹ فصل از این برنامه را

 پخش کرده، کشورهای استرالیا، آلمان، ایتالیا، فرانسه، اسپانیا، هند و مکزیک هم اقدام به تولید آن کرده‌اند. کشورهای دیگری هم همچون کانادا خبر از ساخت این برنامه داده‌اند.

پس تا اینجای کار مشخص شد که با یک برنامه در کلاس جهانی روبه‌رو هستیم که قرار میباشد مخاطبان را غافلگیر بکند. قالب این برنامه در سطح جهان بیننده‌های پر و پاقرصی دارد و در کشورهایی همچون آلمان و ایتالیا و فرانسه و ژاپن و مکزیک جزو برنامه‌های پربیننده آمازون پرایم بوده و حتی نسخه تولیدی کشور مکزیک، نامزد جایزه امی هم شده میباشد.

شرایط و قانون بازی جوکر

جوکر یک مسابقه کمدی میباشد که در آن ۸ شرکت‌کننده برای مدت مشخصی در یک اتاق بزرگ محبوس می‌شوند. شرکت‌کنندگان این مسابقه هنرمندان مشهور هستند. هرکس میبایست در طول مسابقه دیگران را بخنداند و در عین حالا خودش نخندد. هر شرکت‌کننده‌ای که بخندد بار ابتدا کارت زرد می‌گیرد و بار دوم با کارت قرمز جریمه و از اتاق اخراج می‌شود.

هر شرکت کننده یک فرصت ویژه با مدتی محدود هم در اختیار دارد که هر وقت خواست می‌تواند از آن استفاده بکند. در این فرصت دیگران میبایست به طور کامل به او توجه کنند و اجازه هیچ کار دیگری ندارند و فرد در این مدت اجرای ویژه‌ای انجام می‌دهد تا دیگران را بخنداند.

شرکت‌کنندگان از روش‌های مختلفی برای خنداندن دیگران استفاده می‌کنند و انواع مختلفی از کمدی را اجرا می‌کنند. از جمله آن‌ها می‌توان به این موارد اشاره کرد: اجرای نمایش کمدی، کاراکترسازی و تیپ‌سازی، شوخی‌های کلامی، اجرای موسیقی کمیک، اجرای استندآپ کمدی، استفاده از آکسسوار و ابزار مختلف مثل عروسک و لباس‌های بامزه، پارودی‌سازی آثار مشهور، کمدی فیزیکی و…

مسابقه رئالیتی شوی جوکر

هر شرکت کننده که کارت قرمز گیرد و از مسابقه حذف شود، به اتاق میزبان می‌آید و در کنار او ادامه مسابقه را تماشا می‌کند. هم چنین میزبان می‌تواند با تشخیص خودش، شرکت‌کننده حذف شده را برای مدت مشخصی به اتاق برگرداند تا دیگران را بخنداند. با حذف شدن شرکت‌کنندگان، آخرین کسی که در اتاق بماند، برنده مسابقه می‌شود و تندیس و جایزه بزرگ را از آن خود می‌کند. هم چنین به قسمت فینال فینالیست‌ها راه می‌یابد.

البته در تمامی مراحل قبل تولید و تولید گروه خلاقیت و نویسندگان تیم سازنده جوکر در کنار شرکت‌کنندگان برای مشاوره و هم‌فکری حاضر هستند.

عوامل و سازندگان مسابقه رئالیتی شوی جوکر

حال که این همه توضیح درمورد مسابقه رئالیتی شوی جوکر خواندید، حدس می‌زنید در میان بازیگران و مجریان چه کسی می‌تواند جلوی دوربین یک شخصیت جدی باشد و در عین آن که در ذات آدم بامزه‌ای میباشد اما می‌تواند جلوی خنده‌اش را بگیرد؟

بنظر می‌رسد یک گزینه جدی تنها روبه‌روی شما است؛ سیامک انصاری. بازیگری که با آن میمیک بامزه صورتش در سریال‌های ۹۰ شبی تلویزیون هنگامی کلافه از رفتارهای برره‌ای‌ها می‌شد با صورتی مات به دوربین خیره می‌شد. چنین شخصیتی حال قرار میباشد در جوکر مسابقه‌ای را بگرداند که اساسا خندیدن در آن جریمه دارد.

علی لک‌پوریان هم به عنوان بازیگر او را همراهی و یاری می‌کند.

استودیو قرن نو سازنده مسابقه جوکر میباشد که با سرمایه‌گذاری فیلیمو این مجموعه را برای پخش در شبکه نمایش خانگی آماده کرده و تاکنون فرآیندی ۵ ماهه را برای طراحی و قبل تولید پشت سر گذاشته و فضای برنامه را مناسب با فرهنگ ما بازآفرینی کرده میباشد. کارگردانی جوکر را سیدحامد میرفتاحی و تهیه‌کنندگی آن را امیرحسین بزرگ‌زادگان و محسن نجفی سولاری بر عهده دارند.

با توجه به قالب متفاوت برنامه و پیچیدگی‌هایش، تولید جوکر فرآیندی بی سابقه در ایران خواهد داشت و با ساخت این برنامه بسیاری از اتفاقات برای نخستین بار رخ خواهد داد؛ در جوکر برای نخستین بار از دکور ۳۶۰ درجه برای یک رئالیتی شو استفاده شده است. هم چنین قرار میباشد برای اولین بار ۴۵ دوربین به طور همزمان مراحل مختلف مسابقه را ضبط می‌کنند. دکور این برنامه بیشتر از ۵۰۰ متر مربع و مساحت درگیر تولید بیشتر از ۲ هزار متر مربع میباشد.

مهمانان فصل ابتدایی جوکر

جوکر در هر فصل میزبان ۸ بازیکن میباشد که در فصل نخست آن با حضور سام درخشانی، بیژن بنفشه‌خواه، امیرمهدی ژوله، امیر کاظمی، هوتن حاجی‌عبداللهی، سهیل مستجابیان، رضا نیکخواه و امین حیایی حضور دارند.

پخش برنامه جوکر از فیلیمو

با طی شدن مراحل تولید و کسب مجوز، برنامه جوکر شنبه‌ها ساعت ۸ صبح از فیلیمو پخش خواهد شد. تا این لحظه، شنبه ششم آذر برای پخش اولین قسمت مسابقه جوکر درنظر گرفته شده میباشد.

رئالیتی شوی جوکر رکورد زد

مسابقه جوکر که ۶ آذر اولین بار از فیلیمو پخش شد، توانست در ۱۶ ساعت نخست پخش، رکورد تماشای یک مجموعه در نمایش خانگی را به نام خود درج بکند. این رئالیتی‌شو یا مسابقه توانست در ۱۶ ساعت، به رکورد ۱۰ میلیون و ۲۴۹ هزار و ۳۸۰ دقیقه تماشا برسد.

آیا این رکوردشکنی‌ها و درج رضایت شگفت‌انگیز ۹۹ درصدی در بین بینندگان، ادامه خواهد داشت؟ شما هم تماشا نمایید و نظرات خود را بنویسید.

مسابقه رئالیتی شوی جوکر

مسابقه رئالیتی شوی جوکر احسان علیخانی با فیلیمو رکورد زد

رئالیتی شوی احسان علیخانی و گروهش باز هم رکورد زد و نتیجه شد استقبال بی‌نظیر از قسمت دوم برنامه جوکر از فیلیمو. این قسمت، در روز ابتدا بیشتر از ۱۸ میلیون دقیقه تماشا شد.

به گزارش روابط‌عمومی فیلیمو، قسمت دوم مسابقه جوکر توانست در ۱۶ ساعت نخست، رکورد کم‌نظیر ۱۸ میلیون و ۴۱۰ هزار و ۴۹۱ دقیقه تماشا را به نام خود درج نمود و به این ترتیب، رکورد تماشای یک مجموعه را به خود اختصاص دهد.

رئالیتی‌شوی جوکر را احسان علیخانی و سید حامد میرفتاحی کارگردانی می‌کنند و تهیه‌کنندگان اجرایی این پروژه امیرحسین بزرگ‌زادگان و محسن نجفی سولاری هستند.


رونق کسب و کارهای خود را با تبلیغات رایگان و درج رایگان آگهی اینترنتی به سایت پر مخاطب سرویس دات کام بسپارید.

برای معرفی و تبلیغات کسب و کار ، خدمات و محصولات خود در سایت سرویس دات کام قسمت درج آگهی رایگان را در قسمت بالا و سمت چپ سایت مراجعه فرمایید و آگهی خود را ثبت نمایید . ( تبلیغات رایگان و درج آگهی رایگان در سایت سرویس دات کام )

 

 

مطالب مرتبط :

رنگ سال 2022 very peri

آداب و رسوم شب یلدا یا شب چله

تفاوت کریسمس و سال نو میلادی

روش آسان پیدا کردن کد پستی

افزایش حقوق در سال 1401

اخبار بازگشایی مدارس و دانشگاه ها

آموزش کاهش حجم ویدیو

بزرگ تر نشان دادن اتاق نشیمن