آگهی استخدام

آگهی استخدام

آگهی استخدامهدف هر کارفرمایی از نوشتن آگهی استخدام ( آگهی استخدام آنلاین ، آگهی استخدام اینترنتی ، آگهی استخدام رایگان ) ، یافتن مناسب‌ترین افراد و استخدام او میباشد.

یعنی کسی که به شغل آگهی‌شده علاقه داشته باشد و بتواند آن را بهتر از هر نفر دیگری انجام دهد اما اگر آگهی استخدام شما، جذابیت و کشش ضروری را نداشته باشد یا اطلاعاتی ناقص در آن ارائه شده باشد، به احتمال فراوان نمی‌توانید برترین افراد را برای شغل مورد پیشنهاد پیدا نمایید .( آگهی استخدام رایگان )

در این مقاله با بیان نکته هایی ساده و در عین حالا مهم، چگونگی نوشتن یک آگهی استخدام موثر و جذاب را شرح می‌دهیم.

هنگامی کارجوی مناسب، بر روی آگهی استخدام شما کلیک می‌کند تا اطلاعات بیشتری در مورد فرصت شغلی به دست بیاورد، شما یک گام به تبدیل نمودن او به یک متقاضی نزدیک شده‌اید .( آگهی استخدام آنلاین )

اما اگر آگهی استخدام شما، اطلاعات درستی به آنان ندهد یا اگر آنان را ترغیب نکند تا برای شغل موجود در آگهی درخواست دهند، متاسفانه آنان به جای درخواست دادن برای شغل، دکمه‌ی «بازگشت» بالای مرورگر را فشار می‌دهند و از صفحه‌ی آگهی شما خارج می‌شوند.

بنابراین، آگهی استخدامی میبایست اطلاعاتی را به کاندیداهای مورد پیشنهاد بدهد که می‌خواهند بدانند و به آن نیاز دارند بخش عمده‌ی این اطلاعات لازم، در بخش شرح شغل و مهارت‌ها در آگهی استخدام وجود دارد.( آگهی استخدام رایگان )

در بخش شرح شغل و مهارت‌ها در آگهی استخدام، میبایست عکس کلیِ واضح و مختصری از آنچه موقعیت شغلی موجود در آگهی در برمی‌گیرد.

ارائه شود به این گونه، کارجوها به راحتی از مسئولیت‌ها، وظایف و مهارت‌های کلیدی ضروری برای شغل مورد پیشنهاد مطلع می‌شوند شما می بایست انتظارات خود را بصورت واضح و شفاف بیان نمایید، تا کارجوها بهتر بتوانند تصمیم بگیرند که آیا صلاحیت آن شغل را دارند یا خیر.

آگهی استخدام

توصیف موقعیت شغلی در آگهی استخدام

توصیف شغل

معمولا هر توصیف شغلیِ موثری، از دو بخش تشکیل می‌شود: بخش ابتدا مروری کلی بر نقش فرد در آن شغل و بخش دوم مسئولیت‌های شغلی در این بخش‌ها.( آگهی استخدام آنلاین )

فقط میبایست بر مهم‌ترین اطلاعات تاکید نمایید و توصیف ارائه شده میبایست مختصر و قابل فهم باشد صحیح میباشد که محتوای آگهی استخدام اهمیت دارد، اما نبایستی اطلاعات زیاد زیادی را در یک پاراگراف بگنجانید، زیرا موجب می‌شود کارجوها خسته و بی‌علاقه شوند.

معمولا مرور کلیِ موقعیت شغلی، به شکل پاراگراف نوشته می‌شود و به کارجوها ایده‌ای کلی در مورد آنچه میبایست بصورت روزانه انجام بدهند، ارائه می‌دهد به جای استفاده از عبارات غیرمستقیمی همچون «فرد شاغل» یا «کاندیدای مناسب».( آگهی استخدام رایگان )

آگهی استخدام رایگان اینترنتی و آنلاین

کارجوها را بصورت مستقیم، مورد خطاب قرار بدهید اینکار موجب می‌شود تا آگهی استخدامی شما شخصی‌تر به پیشنهاد برسد و کاندیداهای بالقوه را ترغیب بکند تا خود را در حالا انجام آن کار، تصور کنند.

از عبارات کوتاه استفاده نمایید، اما از بکار بردنِ عبارات توصیفی برای جالب‌تر نمودن و هیجان‌انگیزتر نمودن آنان، واهمه نداشته باشید می‌توانید توضیح بدهید که چرا این شغل، موقعیت زیاد خوبی میباشد و این شغل چطور می‌تواند به شرکت شما یاری بکند تا به رسالت خود برسد.

مثال آگهی استخدامی :

نادرست:

متصدی این شغل، پایان وظایف پذیرش، شاملِ خوشامدگویی به مشتریان را انجام خواهد داد

درست:

شما اولین تصویری خواهید بود که مراجعان به دفاتر اداری‌مان، از ما خواهند داشت

نادرست:

فرد پذیرفته شده در این موقعیت شغلی، مسئولِ نهایی نمودن فروش و ارائه‌ی خدمات به مشتریان میباشد.( آگهی استخدام آنلاین )

درست:

شما به طور فعال، مسئول نهایی‌سازیِ فروش بوده، خدماتی استثنائی را به مشتریان ارائه کرده و به جزء پیچیده‌ای از محیط تیمیِ مترقی ما تبدیل خواهید شد.( آگهی استخدام رایگان )

استخدام

در این بخش، ۵ مورد از ضروری‌ترین وظایف شغلی را به طور برجسته بیان نمایید برترین روش در وقت فهرست نمودن مسئولیت‌های شغلی، استفاده از نقطه‌گلوله (bullet point) است، زیرا کارجویان می‌توانند به سرعت نگاهی به موارد بیندازند.

مثال:

نادرست: وظایف، شامل پشتیبانی از مدیریت سطح معاون رئیس و بالاتر، انجام ترتیبات سفر، مدیریت تقویم کاری، برنامه‌ریزی، تدارکات، یادداشت‌‌برداری از جلسات، یاری به تهیه‌ی ارائه‌های پاورپوینت، بایگانی، تایپ نمودن، برپایی جلسات شامل انجام ترتیبات برای تهیه‌ی غذا و غیره میباشد.( آگهی استخدام اینترنتی )

درست:

مدیریت و هماهنگی برنامه‌ها برای مدیریت اجرایی
رزرو نمودن پرواز و اقامت هتل
انجام مسئولیت‌های اجرایی، از جمله یادداشت‌برداری در طول جلسات، آماده‌سازی مکاتبات و مدیریت فایل‌ها
یاری نمودن به تهیه فایل پاورپوینت ارائه‌ی فروش
یاری نمودن در پروژه‌های خاصی که برای شما تعیین می‌شود

فهم آگهی استخدام را آسان نمایید ( آگهی استخدام )

در یک آگهی استخدام موثر، میبایست اطلاعات کافی به شکلی جذاب و جامع ارائه شود، اما میبایست از تاکید بر وظایفی که از عملکردهای لازم شغل مورد پیشنهاد به شمار نمی‌آیند، اجتناب شود فهرست کلی مهارت‌های زیاد شبیه به یکدیگر، میبایست خلاصه شود تا متن نوشته شده، خسته‌کننده نباشد. ( آگهی استخدام آنلاین )

مثال:

نادرست: متصدی این شغل، میبایست از تجربه‌ی کار با نرم‌افزارهای ورد، اِکسل، پاورپوینت، اَکسس، و هم چنین توانایی تایپ نمودن، بایگانی، نگهداری فایل‌های سیستم، وارد نمودن داده‌ها، یادداشت‌برداری در جلسات و انجام وظایف اداری کلیِ محول شده، برخوردار باشد

درست: برای آن که فرد مناسبی جهت احراز این موقعیت شغلی باشید، میبایست از تجربه‌ی قبلیِ ارائه‌ی پشتیبانی اداری برای دفتری شلوغ و کار نمودن با نرم‌افزارهای مایکروسافت آفیس برخوردار باشید.( آگهی استخدام اینترنتی )

آگهی استخدام

صلاحیت‌ها و مهارت‌های مورد نیاز در آگهی استخدام

پس از آن که کارجو در مورد فرصت شغلی شما هیجان‌زده شد، می بایست بداند که آیا شایستگی و صلاحیت پر نمودن فرم درخواست برای آن شغل را دارد یا خیر در این جا هم از نقطه‌گلوله استفاده نمایید تا کارجو بتواند به سرعت، به موارد گفته شده نگاهی بیندازد و صلاحیت خود را ارزیابی نماید

در اول «مهارت‌های مورد نیاز» برای شغل را بیان نمایید اینها شامل مهارت‌ها، دستاوردهای آموزشی و تجربیاتی میباشد که برای انجام شغل مورد پیشنهاد،

به طور کامل لازم میباشد فهرست را با «مهارت‌های ترجیحی» پایان نمایید این مهارت‌ها، ویژگی‌هایی هستند که برخورداری از آنان اجباری نیست.

اما موجب می‌شوند تا فرد، کاندیدایی ایده‌آل باشد مهارت‌های ترجیحی می‌تواند مواردی همچون آموزش یا تجربیات اضافه، داشتن سابقه در صنعتی خاص یا آشنایی و تواناییِ کار با نرم‌افزاری خاص باشد.

مثال آگهی استخدام :

نادرست: مدرک کارشناسی در حوزه‌ای متناسب برای حوزه‌ی شغلی مربوطه، و پنج (۵) سال تجربه‌ی اجرایی دارای ارتباط، شامل سه (۳) سال تجربه‌ی سرپرستی و نظارت؛

یا نه (۹) سال تجربه‌ی اجرایی دارای ارتباط، شامل سه (۳) سال تجربه‌ی سرپرستی و نظارت؛ یا ترکیب معادلی از تحصیلات و/یا تجربه، که شامل دانش، مهارت‌ها و توانایی‌های برابر و قابل مقایسه‌ای با موارد بالا باشد.( آگهی استخدام رایگان )

درست:

مدرک کارشناسی دارای ارتباط، یا ترکیب معادلی از تحصیلات و تجربه
۵ سال تجربه‌ی اجرائی دارای ارتباط
۳ سال تجربه‌ی سرپرستی و نظارت
تواناییِ سازگاری با محیطِ در حالا تغییر و رسیدگی به اولویت‌های متعدد
نگارش و مهارت‌های تحلیلیِ عالی
تجربه‌ی کار با Hubspot و گوگل آنالتیکز، امتیاز محسوب می‌شود.

سهیم بودن در ارزش‌ها و فرهنگ سازمانی در آگهی استخدامی

ارزش‌ها و فرهنگ سازمانی

در زمان انتخاب کاندیدای متناسب برای موقعیت شغلی مورد پیشنهاد، علاوه بر تحصیلات و تجربه، سازگاری فرهنگی هم زیاد مهم است.

از این بخش برای تاکید بر رسالت، چشم‌انداز و ارزش‌های شرکت استفاده نمایید تا کاندیداها بتوانند در مورد این که شرکت شما به دنبال چه اهدافی میباشد.

دید و نگرشی کلی بیابند ویژگی‌های فرهنگ و محیط کاری شرکت خود را هم بیان نمایید با اینکار تصویری کلی از کمّ و کیفِ کار نمودن در شرکت خود ترسیم می‌کنید در انتها، فهرستی از پایان صفات شخصیتیِ مشترک، در میان موفق‌ترین اعضای تیم خود را بیان نمایید.( آگهی استخدام آنلاین )

آگهی استخدام

مثال آگهی استخدام :

در شرکت ABC، ما از متخصصان بازاریابی برند، برای یاری به شرکت‌ها در سراسر ایالات متحده استفاده می‌کنیم تا بتوانند برند خود را درست کردن کرده و ترویج نمایند هنگامی از ساختمان‌های اداریِ پرجنب‌و‌جوش ما در شهر سیاتل در ایالت واشنگتن دیدن می‌کنید، با تیمی پرتحرک، کارآمد و تحلیل‌گر مواجه می‌شوید که به دنبال راه‌حل‌هایی راهبردی برای مشتریان ما هستند. ( آگهی استخدام اینترنتی )

اعضای تیم ما برای رشد، نوآوری و همکاری، زیاد مشتاقند ما به طور مداوم برای بهبود و بهتر نمودن خود سعی می‌کنیم تا بتوانیم خدمات بهتری را به مشتریان‌مان ارائه بدهیم .

اگر شما هم به دنبال رشد و ترقی هستید و در شرایطی پرفشار پیشرفت می‌کنید، احتمالا گزینه‌ی زیاد مناسبی برای تیم ما خواهید بود.

با شرح موثر شغل مورد نظرو مهارت‌های مورد نیاز آن، آگهی استخدامی شما به وضوح، انتظارات موجود برای شغل مورد پیشنهاد را به کارجویان منتقل می‌کند .

در مقابل، کاندیداهای متناسب برای موقعیت شغلی آگهی شده، بیش درگیر و علاقه‌مند به شغل شما می‌شوند این در نهایت موجب زیاد شدن کیفیت پاسخ‌ها به آگهی شما شده و به همان اندازه یاری می‌کند تا به یافتن کاندیدای ایده‌آلی که به دنبالش هستید، نزدیک‌تر بشوید.  ( آگهی استخدام اینترنتی )

سرویس دات کام( آگهی استخدام )

آماده خدمات رسانی در زمینه های درج آگهی رایگان، آگهی رایگان اینترنتی، تبلیغات رایگان اینترنتی ،نیازمندی های رایگان ، ارسال تبلیغات رایگان ، آگهی استخدام و … به شما همراهان گرامی می باشد.

با درج آگهی خود در سایت سرویس دات کام ، آگهی خود را به مشاهده هزاران کاربر قرار دهید.

———————————————-

مطالب مرتبط:

آگهی های مرتبط با این مطلب

مرجع تخصصی آگهی های استخدام  مد و پوشاک
1

مرجع تخصصی آگهی های استخدام مد و پوشاک

قیمت : قیمت توافقی
2 روز قبل / تهران ، تهران

🔸با درج آگهی استخدام در مداجاب، همین امروز فرصت های شغلی شرکت خود را با متخصصان حوزه پوشاک ایرانی به اشتراک بگذارید. https://modajob.ir https://www.instagram.com/modajob_ir https://t.me/modajob

دوره حسابداری پیشرفته در تبریز
2

دوره حسابداری پیشرفته در تبریز

قیمت : قیمت توافقی
2 هفته قبل / آذربایجان شرقی

دوره حسابداری در آموزشگاه آپادانا تبریز ⭕️ آموزش حسابداری در تبریز ⭕️ آموزشگاه حسابداری در تبریز ⭕️ دوره حسابداری اکسل در تبریز ⭕️آموزش نرم افزار […]

نگهداری از سالمند شبانه روزی در منزل

نگهداری از سالمند شبانه روزی در منزل

قیمت : قیمت توافقی
3 هفته قبل / تهران ، تهران

⭕ استخدام تعداد زیادی پرستار سالمند شبانه روزی برای نگهداری از سالمند بصورت 24 ساعته و با حقوق بالا ⭕ مرکز مهرپرور دارای مجوز وزارت […]

فروش ورق استیل 316
1

فروش ورق استیل 316

قیمت : قیمت توافقی
1 ماه قبل / تهران

فروشنده ورق استنلس استیل 316 رضا مدیری ورق استنلس استیل 316 ضخامتهای 1 الی 40 میلیمتر ابعاد استاندارد و برشی تحویل فوری ارسال به تمام […]

استخدام ویزیتور
1

استخدام ویزیتور

قیمت : قیمت توافقی
2 ماه قبل / تهران ، تهران

شرکت پخش ققنوس به دنبال جذب ویزیتور( میدانی) پرتلاش و توانمند است. اگر فکر می کنید علاقمند به فروش مواد غذایی و محصولات مربوط به […]

استخدام بازاریاب مواد غذایی
1

استخدام بازاریاب مواد غذایی

قیمت : قیمت توافقی
2 ماه قبل / تهران ، تهران

شرکت باران تجارت آذرخش جهت تکمیل و تقویت تیم فروش خود در کلیه مناطق تهران بازاریابان و سرپرست فعال خانم و آقا جذب میکند… شرایط […]

ویزیتور حضوری با شرایط کاری و مالی عالی

ویزیتور حضوری با شرایط کاری و مالی عالی

قیمت : قیمت توافقی
2 ماه قبل / تهران ، تهران

شرح موقعیت شغلی علاقمند به بازاریابی روابط عمومی بالا منظم و متعهد به کار ظاهری آراسته داشتن فن بیان قوی درک اهمیت فروش تسهیلات و […]

جوشکاری و آهنگری

جوشکاری و آهنگری

قیمت : 100 تومان
2 ماه قبل / تهران

کلیه کارهای جوشکاری و آهنگری ساخت و نصب سایبان , والپست ،در و پنجره سبک و سنگین، حصارکشی و نرده و … در محل و […]

دعوت به همکاری از مهندسین عزیز
1

دعوت به همکاری از مهندسین عزیز

قیمت : قیمت توافقی
3 ماه قبل / تهران ، تهران

همکاری با مهندسین دارای پروانه اشتغال جهت حقوقی کردن همکاری با مهندسین و استفاده از مدرک تحصیلی جهت رتبه بندی مهندسین معمار پایه 1 و […]

بازاریابی عالی با پورسانت بالای 100میلیون
1

بازاریابی عالی با پورسانت بالای 100میلیون

قیمت : قیمت توافقی
3 ماه قبل / تهران

بازاریابی با پورسانت بالای ۱۰۰میلیون برای پیدا کردن سرمایه گذار با مزیتهای زیر سرمایه گذاری عالی با سود ۱۰ تا ۳۰ درصد ماهانه(دلاری) ⭐سرمایه گذاری […]

یخچال جگرکی یخچالسازان
1

یخچال جگرکی یخچالسازان

قیمت : قیمت توافقی
4 ماه قبل / ایلام

جنس بدنه. استیل عایق بندی. تزریق فوم برای کسب اطلاعات بیشترتماس بگیرید. https://yakhchalsazan.com/product/10/%DB%8C%D8%AE%DA%86%D8%A7%D9%84-%D8%AC%DA%AF%D8%B1%DA%A9%DB%8C

استخدام مجموعه چاپ شاهان
1

استخدام مجموعه چاپ شاهان

قیمت : 5,000,000 تومان
4 ماه قبل / خراسان رضوی

◀️مجموعه چاپ شاهان نیازمند نیروی توانمند به شرح زیر میباشد▶️ ✅ 10 نفر بازاریاب حرفه ای ثابت و سیار و دورکار ✅ 4 نفر خیاط […]

معرف محصول و همکاری در فروش

معرف محصول و همکاری در فروش

قیمت : قیمت توافقی
4 ماه قبل / خوزستان

تولید کننده محصول آرایشی و طبی جهت پخش و معرفی محصول برای همکاری به افراد توانمند و با حوصله نیاز هست محصولی بینظیر و خاص […]

استخدام مهندس جهت رتبه بندی
1

استخدام مهندس جهت رتبه بندی

قیمت : قیمت توافقی
4 ماه قبل / اصفهان

این مجموعه با دعوت از مهندسین برای رتبه بندی در رشته های مختلف نیرو می پذیرد. استخدام مهندس جهت رتبه بندی و امور مربوطه با […]

استخدام مهندس جهت رتبه بندی
1

استخدام مهندس جهت رتبه بندی

قیمت : قیمت توافقی
4 ماه قبل / تهران

این مجموعه با دعوت از مهندسین برای رتبه بندی در رشته های مختلف نیرو می پذیرد. استخدام مهندس جهت رتبه بندی و امور مربوطه با […]

استخدام مهندس جهت رتبه بندی
1

استخدام مهندس جهت رتبه بندی

قیمت : قیمت توافقی
4 ماه قبل / گیلان

این مجموعه با دعوت از مهندسین برای رتبه بندی در رشته های مختلف نیرو می پذیرد. استخدام مهندس جهت رتبه بندی و امور مربوطه با […]

استخدام مهندس جهت رتبه بندی
1

استخدام مهندس جهت رتبه بندی

قیمت : قیمت توافقی
4 ماه قبل / تهران

این مجموعه با دعوت از مهندسین برای رتبه بندی در رشته های مختلف نیرو می پذیرد. استخدام مهندس جهت رتبه بندی و امور مربوطه با […]

یخچال قنادی کولست

یخچال قنادی کولست

قیمت : قیمت توافقی
5 ماه قبل / تهران ، تهران

جنس بدنه تمام استیل عایق بندی تزریق فوم برای کسب اطلاعات بیشترتماس بگیرید.

سامانه جذب با ما
1

سامانه جذب با ما

قیمت : 10,000 تومان
5 ماه قبل / تهران ، تهران

سامانه جذب با ما همیار سازمانها در جذب و استخدام افراد شایسته سامانه جذب با ما، با توجه به نیاز اعلام شده شرکتها وسازمانها ضمن […]

دعوت به همکاری مهندسین
1

دعوت به همکاری مهندسین

قیمت : قیمت توافقی
7 ماه قبل / تهران ، تهران

از کلیه مهندسین و کارشناسان رشته های ( عمران – معماری – مکانیک – برق – کشاورزی – کامپیوتر و …) با حداقل سه سال […]

استخدام تکنسین داروخانه بعداز آموزش-نسخه خوان،برگزاری دوره های تکنسین داروخانه،پانسمان و تزریقات،بادکش
3

استخدام تکنسین داروخانه بعداز آموزش-نسخه خوان،برگزاری دوره ه...

قیمت : قیمت توافقی
7 ماه قبل / تهران ، تهران

استخدام تکنسین داروخانه بعداز آموزش-نسخه خوان،برگزاری دوره های تکنسین داروخانه،پانسمان و تزریقات،بادکش،کمک پرستاری،حجامت و… شماره همراه: 09398708047 – شماره ثابت: 02166967620 آدرس ایمیل: rozitamehri98@gmail.com لینک […]

دعوت به همکاری بیمه سامان
1

دعوت به همکاری بیمه سامان

قیمت : قیمت توافقی
8 ماه قبل / تهران ، تهران

دعوت به همکاری بیمه سامان شرکت بیمه سامان نمایندگی 166 جهت گسترش بیمه ای در زمینه فروش کلیه خدمات بیمه دعوت به همکاری می نماید […]

خدمات ناخن استخدام ناخن کار
1

خدمات ناخن استخدام ناخن کار

قیمت : قیمت توافقی
8 ماه قبل / تهران ، تهران

استخدام ناخن کار به صورت نیمه وقت تمام وقت در سالن زیبایی میز و صندلی هم اجاره داده میشود به قیمت مناسب جهت هماهنگی با […]

دستگاه بستنی سازنیکنام
1

دستگاه بستنی سازنیکنام

قیمت : قیمت توافقی
8 ماه قبل / البرز

مدل دلارام تک فاز نوع کمپرسور پیستونی برای کسب اطلاعات بیشترتماس بگیرید.

سردخانه جسد4کشوکولست
1

سردخانه جسد4کشوکولست

قیمت : قیمت توافقی
9 ماه قبل / البرز

جنس بدنه تمام استیل عایق بندی تزریق فوم برای کسب اطلاعات بیشترتماس بگیرید.

چشم پزشکی و لیزیک رشت دکتر قنبر پور
3

چشم پزشکی و لیزیک رشت دکتر قنبر پور

قیمت : قیمت توافقی
9 ماه قبل / گیلان

چشم پزشکی و لیزیک رشت دکتر قنبر پور دکتررضاقنبرپور جراح ومتخصص چشم ولیزر عضو آکادمی جراحان چشم آمریکا تلفن همراه :09359295054 تلفن ثابت 1 : […]