ترفند آلمانی ها برای درمان گلودرد،سرماخوردگی و تبخال

ترفند آلمانی ها برای درمان گلودرد،سرماخوردگی و تبخال

ترفند آلمانی ها برای درمان گلودرد،سرماخوردگی و تبخال : به گزارش بهداشت نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران اگرچه آلمان یک کشور صنعتی میباشد و در علم پزشکی در سطح بالایی قرار دارد، ولی مردم آن به هنگام بیماری از راه کار‌های سنتی هم استفاده می‌کنند. در این گزارش مجبوبترین دستورالعمل‌های سنتی به روش آلمانی‌ها را برایتان می‌گوییم.

۱. هیچ خانه‌ای را در آلمان نمی‌توان یافت که در آن کیسه آب گرم وجود نداشته باشد.

آلمانی‌ها برای التیام انواع درد‌ها به خصوص شکم درد از کیسه آب گرم استفاده می‌کنند. البته در سال‌های اخیر جایگزین‌های الکتریکی هم وارد بازار شدند.

۲. آلمانی‌ها اعتقاد عجیبی به خاصیت زنجبیل برای رفع گلودرد و حالت تهوع دارند. از زنجبیل نه تنها در آشپزی استفاده می‌کنند بلکه قطعات کوچک آن را درون آب جوش می‌ریزند و به عنوان چای می‌نوشند.
ترفند آلمانی ها برای درمان گلودرد،سرماخوردگی و تبخال
۳. آن‌ها به هنگام گلو درد سیب زمینی خام بصورت کوبیده یا رنده شده را در پارچه‌ای می‌ریزند و دور گلو می‌پیچند.۴. استفاده از حمام سونا موقع تب جایز نیست، ولی آن‌ها معتقدند حمام سونا تنها سیستم دفاعی طبیعی بدن و سیستم گردش خون را تقویت می‌کند بلکه با عرق نمودن در سونا سرماخوردگی هم دفع می‌شود.

۵. جوراب پشمی؛(ترفند آلمانی ها برای درمان گلودرد،سرماخوردگی و تبخال)

یکی از محبوبترین وسایلی میباشد که آلمانی‌ها هنگام بیماری به آن رو می‌آورند. مردم این کشور با کوچک ترین احساس لرز و سرماخوردگی خیلی سریع جوراب پشمی به پا می‌کنند.

۶. در آشپزخانه آلمانی‌ها انواع و اقسام چای‌های گیاهی را می‌توان یافت که از آن‌ها به عنوان دارو بهره می‌گیرند. چای گل ختمی سرشار از ویتامین C میباشد و در کاهش فشار خون موثر میباشد یا چای بابونه که عفونت‌های ناشی از سرماخوردگی را از بین می‌برد.

۷. مادربزرگ‌های آلمانی به محض سرماخوردن یکی از اعضای خانواده سوپ مرغ می‌پزند.

این سوپ حاوی مقدار زیادی گوشت مرغ، سیر، فلفل و آبلیمو میباشد که میبایست داغ خورده شود.

۸. آن‌ها با لیمو که منبع سرشار ویتامین C میباشد به جنگ سرماخوردگی می‌روند.۹. یک لیوان شیر داغ به همراه عسل هنوز هم در آلمان برترین قرص خواب محسوب می‌شود. احتمالا با عسل سروتونین موجود در شیر که سبب بهبود خلق و خو و آرامش می‌شود، بهتر جذب بدن می‌شود و زمینه را برای خواب رفتن، آماده می‌کند.

۱۰ برای کاهش تب، پارچه‌ای را خیس کرده و دور پا می‌پیچند.

۱۱. برای کاهش درد نیش زنبور در آلمان از پیاز استفاده می‌شود. پیاز را از وسط نصف کرده و بر روی جای نیش می‌گذارند. اینکار باعث خنک شدن، ضد عفونی نمودن، جلوگیری از تورم و خارش حاصل از نیش زنبور می‌شود.

ترفند آلمانی ها برای درمان گلودرد،سرماخوردگی و تبخال

۱۲. رازیانه که در آلمان به آن (Fenchel Der) گفته می‌شود، نه تنها به عنوان ادویه در غذا بلکه از چای آن برای مقابله با نفخ معده و هم چنین سرفه استفاده می‌شود.

۱۳. خاصیت مریم گلی (Der Salbei) سرد است که در درمان اسهال موثر است. این گیاه را در آب می‌جوشانند و ۱۲ دقیقه گذاشته تا مکان بیفتد و روزی ۳ بار می‌نوشند.

۱۴. در این کشور برای مقابله با تب خال راه حل‌های جالبی ارائه می‌شود. آن‌ها کیسه چای سیاه راه پس از نوشیدن ۲ الی ۳ دقیقه روی تب خال قرار می‌دهند، زیرا تانن موجود در چای با ویروس تب خال مقابله می‌کند برخی افراد هم از خمیر دندان استفاده می‌کنند. (تانن بصورت بیولوژیکی در گیاهان وجود دارد تا از آن‌ها در مقابل آفات محافظت بکند و با طعم تلخ و گسی که درست کردن می‌کند آفات را از گیاه دور نگاه می‌دارد).
————————————————————————-

مطالب مرتبط: