سریع ترین و بهترین خودروهای جهان

سریع ترین و بهترین خودروهای جهان

سریع ترین و بهترین خودروهای جهان :  سرعت بالای ۳۰۰ کیلومتر بر ساعت زمانی دست نیافتنی بود و ماشین‌های کمی به این سرعت دست پیدا می‌کردند. اما با گذشت زمان انحصار این رده از خودروها کمتر و کمتر شده می باشد.

امروزه حتی خودروی Challenger Hellcat Redeye از کمپانی دوج (Dodge) هم می‌تواند به این سرعت دست یابد. این موضوع نه تنها باعث به صرفه‌تر شدن قیمت این خودروها شده، بلکه خودروهای شاسی بلند را هم در حال نزدیک شدن به این آستانه سرعت قرار داده می باشد.

به طور مثال خودروی Bentayga از کمپانی بنتلی مدعی سرعت حداکثری ۳۰۵ کیلومتر در ساعت می باشد و کمپانی خودروسازی انگلیسی Lister هم ادعا می‌کند حداکثر سرعت خودروی Stealth که یک شاسی بلند از نوع Jaguar F-Pace SVR-based می‌باشد، ۳۲۰ کیلومتر در ساعت می‌باشد.

ما در اینجا به بررسی نوک قله خواهیم پرداخت و سریع‌ترین خودرو‌های حال حاضر جهان را معرفی خواهیم کرد. البته، برای این که نام یک خودرو در این لیست جای بگیرد، بایستی برای استفاده در جاده مجاز باشد و حداقل ۲۵ عدد از آن تولید شده باشد یا در دست ساخت باشد.

 سریع ترین و بهترین خودروهای جهان

سریع ترین و بهترین خودروهای جهان

بوگاتی مدل ۲۰۲۱ + Bugatti Chiron Super Sport 300

حداکثر سرعت: ۴۸۹ کیلومتر بر ساعت :The fastest and best cars in the world

بوگاتی چیرون سوپر اسپورت +۳۰۰ بواسطه دارا بودن یکی از پر تب و تاب‌ترین ویژگی‌هایی که خودروسازان به دنبال دستیابی به آن هستند، یعنی رد کردن محدودیت سرعت ۴۸۲ کیلومتر بر ساعت مورد توجه ویژه‌ای قرار گرفته می باشد.

سرعت خودرو‌های چیرون سوپر اسپورت تولید شده به علت امنیت بالاتر به صورت الکترونیکی بر روی ۴۴۰ کیلومتر بر ساعت محدود می‌شود. بوگاتی تنها ۳۰ نسخه از این خودرو را تولید خواهد نمود که همگی آن‌ها تاکنون با قیمتی نزدیک به ۴ میلیون دلار فروخته شده‌اند.

سریع ترین و بهترین خودروهای جهان

سریع ترین و بهترین خودروهای جهان

2 –  کونیگزگ مدل ۲۰۱۷ Agera RS

حداکثر سرعت: ۴۴۷ کیلومتر بر ساعت

می‌دانیم که بسیاری از شما می‌خواهید بپرسید پس خودروی فوق سریع کونیگزگ Agera RS چرا در این لیست جای نگرفته است؟ واقعیت این است که تولید Agera RS متوقف شده است، به همین خاطر ما این خودرو را از لیست مورد بررسی خارج نمودیم. اگر چه این موضوع تاثیری بر دستاورد‌های شگرف این خودرو ندارد.

سریع ترین و بهترین خودروهای جهان

سریع ترین و بهترین خودروهای جهان

3 – بوگاتی مدل ۲۰۲۰ Chiron

حداکثر سرعت: ۴۲۰ کیلومتر بر ساعت

وقتی ما برای اولین بار بوگاتی چیرون را راندیم، لقب آن را «درود ۱۶ سیلندری به عصر طلایی خودرو‌های با موتور بنزینی پرمصرف» گذاشتیم. این موضوع تا امروز هم صادق بوده می باشد. تا زمانی که سوپرخودروی اسپورت دیگری از هایپر خودرو‌های بوگاتی عرضه نشود، به نظر می‌رسد که این خودرو سریع‌ترین خودروی در حال تولید در جهان می‌باشد؛ توجه کنید که تولید کونیگزگ Agera RS در ۲۰۱۸ متوقف شده می باشد.

این هایپر خودروی بوگاتی که قیمت حدودا ۳ میلیون دلاری دارد، موتور ۸ لیتری ۴ توربوی 16W را حمل می‌کند که قدرت بی نظیر ۱۴۷۹ اسب بخار و گشتاور ۱۱۸۰ پوند-فوت را تولید می‌کند. چیرون با انتقال قدرت به تمامی چرخ‌ها در ۲.۵ ثانیه از ۰ به ۹۶ کیلومتر بر ساعت می‌رسد و علیرغم وزن بالای ۱۹۹۵ کیلوگرمی‌اش حداکثر سرعتی معادل ۴۲۰ کیلومتر بر ساعت دارد. تا آنجا که خودرو‌های در حال تولید را بررسی کردیم، این خودرو‌هایی که بررسی کردیم، سریع‌ترین خودرو‌ها بودند که یک دیوانه خودروی پولدار توان خرید آن را داراست.

سریع ترین و بهترین خودروهای جهان

سریع ترین و بهترین خودروهای جهان

4 – مک لارن مدل ۲۰۲۱ Speedtail

حداکثر سرعت: ۴۰۲ کیلومتر بر ساعت

اختلاف سرعت حداکثری میان Speedtail و انتقامجوی SVJ را متوجه شدید؟ این موضوع به این علت می باشد که مک لارن این هایپر GT کشیده، کم ارتفاع و خمیده را برای حمل راننده و دو مسافر تا این سرعت فوق العاده زیاد طراحی نموده می باشد. وزن ۳۱۵۳ پوندی این خودرو توسط ترکیب موتور ۴ لیتری دو توربوی 8V و یک موتور الکتریکی به پیش رانده می‌شود.

در حداکثر سرعت، این خودرو از نمونه افسانه‌ای فرمول یک مک لارن که حداکثر سرعت ۳۸۷ کیلومتر بر ساعتی دارد، پیشی می‌گیرد؛ اما باز هم این خودرو نتوانسته عنوان سریع‌ترین خودروی جهان را برای مک لارن به ارمغان بیاورد. خودروی Speedtail به گونه‌ای طراحی شده می باشد که بتواند یک قاره را در یک دور بپیماید و با توجه مقاله دوستانمان در MotorTrend، ما هم به این موضوع اعتقاد پیدا کرده ایم.

سریع ترین و بهترین خودروهای جهان

سریع ترین و بهترین خودروهای جهان

– لامبورگینی مدل ۲۰۲۰ Aventador SVJ

حداکثر سرعت: ۳۴۹ کیلومتر بر ساعت

لامبورگینی با تولید خودروی ۷۵۹ اسب بخاری Aventador SVJ هدف خود را بر تولید خودرویی گذاشته بود که علاوه بر سرعت بالا، آیرودینامیک دیوانه کننده‌ای هم داشته باشد. این خودرو آخرین تلاش خودروساز ایتالیایی توسعه دهنده سوپرخودرو‌های پرچمدار برای تردید انداختن در مرز‌های موجود میان سوپرخودرو و هایپر خودرو می باشد.

موتور تنفس طبیعی ۶.۵ لیتری مدل 12V این خودرو، ۵۳۱ پوند-فوت گشتاور ایجاد می‌کند و قدرت را به هر ۴ چرخ از راه یک سیستم انتقال تک کلاچ ۷ دنده‌ای منتقل می‌کند. مشابه رقیب اصلی آن فراری 812 Superfast، ما بر این عقیده‌ایم که از این خودرو به عنوان یکی از برترین‌های تاریخ یاد خواهد شد.

سریع ترین و بهترین خودروهای جهان

سریع ترین و بهترین خودروهای جهان

 6 – مک لارن سنا (McLaren Senna)

حداکثر سرعت: ۳۳۵ کیلومتر بر ساعت

مک لارن سنا با وجود طراحی ایرودینامیکی فوق العاده خود، در این لیست پایین‌تر از مدل S۷۲۰ معمولی که مبنای طراحی این خودرو بوده، قرار می‌گیرد. این خودرو با وزنی حدود ۱۳۶۰ کیلوگرم، به ۲.۷ ثانیه برای رسیدن به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت زمان نیاز دارد و به لطف موتور ۷۸۹ اسب بخار و ۴ لیتری دو توربوی مدل 8V خود و سیستم انتقال قدرت ۷ دنده ۲ کلاچ می‌تواند به حداکثر سرعت ۳۳۵ کیلومتر بر ساعت دست پیدا کند. مک لارن برای فروش این خودرو تنها ۱ میلیون دلار ناقابل تقاضا می‌کند (!) که به طور قابل ملاحظه‌ای بیشتر از مدل S720 می باشد که در این لیست هم جای دارد.

سریع ترین و بهترین خودروهای جهان

سریع ترین و بهترین خودروهای جهان

7 – فراری اف ۸ تریبیوتو (Ferrari F8 Tributo)

حداکثر سرعت: ۳۴۰ کیلومتر بر ساعت

موتور جرقه‌زن دو توربوی 8V این خودرو ۷۱۰ اسب بخار قدرت و ۸۰۰ نیوتون-متر گشتاور ایجاد می‌کند. علاوه بر اینکه اف ۸ تریبیوتو در بین ۱۰ خودروی سریع در حال تولید قرار گرفته، توانایی‌های بسیاری هم دارد که آن را تبدیل به خودرویی فراوان راحت در شهر و بزرگراه و وسیله‌ای خوفناک در دره‌ها و پیست‌های مسابقه کرده می باشد. به طور خلاصه می‌توان گفت فراری اف ۸ تریبیوتو باعث می‌شود یک راننده تازه‌کار هم مانند یک حرفه‌ای به نظر برسد! پایین‌ترین قیمت برای این خودرو از ۵۸۰ دلار آغاز می‌شود، اما نمونه‌هایی با قیمت‌های ۳۶۶ هزار و ۴۳۷ هزار دلاری را مورد آزمایش قرار دادیم.

سریع ترین و بهترین خودروهای جهان

سریع ترین و بهترین خودروهای جهان

 8 – آستون مارتین مدل ۲۰۲۰ DBS Superleggera

حداکثر سرعت: ۳۴۰ کیلومتر بر ساعت

این خودروی فوق العاده، راحت و قادر به دستیابی به سرعت شگفت آور ۳۴۰ کیلومتر بر ساعت از شرکت آستون مارتین در رده‌های بالای خودرو‌های سریع جهان قرار دارد. ما یک نمونه پیش تولید از آستون مارتین DBS Superleggera مدل ۲۰۱۹ را آزمایش کردیم و گشتاور حیرت آور این خودرو باعث شد به لزوم تغییر نگرش به سمت خودرو‌های الکتریکی به طور کامل شک کنیم!

خودروی DBS Superleggera دارای موتور دو توربوی ۵.۲ لیتری مدل 12V می باشد که ۷۱۵ اسب بخار و ۶۶۴ پوند-فوت گشتاور به چرخ‌های عقب منتقل می‌کند. به سختی می‌توان با ظاهری به این جذابیت به چنین سرعتی دست یافت. قیمت این خودرو با مبلغ گزاف ۳۰۸ هزار و ۸۱ دلار آغاز می‌شود و ما اطمینان داریم که خریداران حتی بیشتر از این مبلغ را هم برای بهره‌مندی از گزینه‌ها و سفارشی سازی خودروی خود خرج خواهند کرد.

سریع ترین و بهترین خودروهای جهان

سریع ترین و بهترین خودروهای جهان

9 – فراری مدل ۲۰۲۰، 812 Superfast

حداکثر سرعت: ۳۴۰ کیلومتر بر ساعت

با نامی مانند Superfast اگر شما نتوانید به سرعت ۳۴۰ کیلومتر بر ساعت دست پیدا کنید، ناامید خواهید شد. اگر چه واکنش اولیه ما به این خودرو با موتور تنفس طبیعی مدل 12V هر چیزی جز ناامیدی بود. ما این خودرو را سال گذشته به عنوان انتها ستاره معرفی نمودیم و این خودرو به شایستگی قلب و ذهن کارکنان ما را با فوق العاده بودن و سرعت بالا از آن خود نمود.

موتور ۶.۵ لیتری این خودرو قدرت بالای ۷۸۹ اسب بخار و گشتاوری معادل ۵۳۰ پوند-فوت را ایجاد می‌کند. اگر قرار می باشد این آخرین خودروی دارای تنفس طبیعی غیر الکتریکی فراری باشد، ما نمی‌توانیم گزینه‌ای بهتر از این خودرو را در ذهنمان متصور شویم.

قصد خرید این خودرو را دارید؟ پس باید آماده پرداخت حداقل ۳۳۵ هزار و ۲۷۵ دلار باشید و برای بهره‌مندی از نمونه‌ای مجهزتر انتظار فراوان شدن این رقم تا ۵۰۰ هزار دلار را داشته باشید. اگر به دنبال بهترین فراری 12V در طول تاریخ می‌گردید، نیازی به جستجوی بیشتر ندارید!

سریع ترین و بهترین خودروهای جهان

سریع ترین و بهترین خودروهای جهان

10 – فورد مدل ۲۰۲۰ GT

حداکثر سرعت: ۳۴۷ کیلومتر بر ساعت

همان سالی که مک لارن S720 را به عنوان انتها ستاره انتخاب نمودیم، فورد GT را هم به عنوان انتها ستاره برگزیدیم. این خودرو مصالحه بیشتری در مقایسه با خودروی انگلیسی را می‌طلبد، اما بواسطه رویکرد اجتناب از هرگونه چیز بی‌هدف، حداکثر سرعت بالاتری هم دارد.

اگر چه این خودرو کوچک‌ترین و کم قدرت‌ترین موتور را در بین خودرو‌های این لیست داراست (یک موتور ۳.۵ لیتری مدل 6V که قدرتی ۶۴۷ اسب بخاری و گشتاوری معادل ۵۵۰ پوند-فوت را تولید می‌کند).

این سوپر خودروی فورد که بدنه آن از جنس فیبر کربن است، به هیچ وجه قابل چشم پوشی نیست. سردبیر مک موریسون در رابطه با این خودرو می‌گوید: «توانایی فرمان، سیستم ترمز و تعلیق فورد GT همگی خارق العاده هستند و به شما این حس را منتقل می‌کنند که می‌توانید به تمامی قله‌ها دست پیدا کنید و تمامی مرز‌ها و محدودیت‌ها را بپیمایید و گویی هرچه بیشتر پایتان را بر روی گاز بفشارید پاداش بیشتری نصیبتان خواهد شد.

سرعت حداکثر فراوان زیاد با قابلیت پیچش مناسب؟ بلافاصله برای خرید این خودرو نام نویسی کنید!

سریع ترین و بهترین خودروهای جهان

سریع ترین و بهترین خودروهای جهان

 11- مک لارن مدل ۲۰۲۰، S720

حداکثر سرعت: ۳۴۱ کیلومتر بر ساعت

باز هم یکی دیگر از خودرو‌های انتخاب شده ما به عنوان انتها ستاره در لیست پرسرعت‌ترین خودرو‌های در حال تولید قرار گرفته می باشد. چه می‌توان گفت؟ بالاخره ما شعار «خودروی خسته کننده، هرگز» را بی دلیل انتخاب نکرده‌ایم.

ما مک لارن S720 را در سال ۲۰۱۸ در فرآیند ارزیابی خودرو‌های انتها ستاره به عنوان شایسته‌ترین خودرو انتخاب نمودیم. با اینکه بیش از یک هفته با این خودرو وقت گذراندیم، انتقاد‌های فراوان کوچکی را می‌توان به این خودرو وارد نمود.

البته سرعت خودروی S720 هرگز مشکلی نبوده می باشد. این خودرو که قادر به رسیدن به سرعت ۹۶ کیلومتر بر ساعت در ۲.۵ ثانیه می باشد و قابلیت شتاب گیری تا سرعت ۳۴۱ کیلومتر بر ساعت را داراست، به هیچ عنوان یک خودروی تنبل به حساب نمی‌آید.

این خودرو در مقایسه با Senna قدرت کمتری را تولید می‌کند (تنها ۷۱۰ اسب بخار)، ولی فرم لغزنده و نیروی رو به پایین کمتر آن، امکان رسیدن به حداکثر سرعتی بالاتر (۶ کیلومتر بر ساعت بیشتر) را امکان پذیر می‌سازد. اگر قصد دارید این خودرو را در پارکینگ خود داشته باشید، بایستی هزینه‌ای حداقل ۳۰۱ هزار و ۵۰۰ دلاری را کنار بگذارید.

برای معرفی و تبلیغات کسب و کار ، خدمات و محصولات خود در سایت سرویس دات کام قسمت درج آگهی رایگان را در قسمت بالا و سمت چپ سایت مراجعه فرمایید و آگهی خود را ثبت نمایید . ( تبلیغات رایگان و درج آگهی رایگان در سایت سرویس دات کام )

 

 

مطالب مرتبط :

بیوگرافی کریستیانو رونالدو

سریعترین جنگنده های دنیا

بهترین گوشی های دنیا

پر سرعت ترین قطار جهان

سریع ترین جانوران جهان

قیمتی ترین وسایل جهان را بشناسید.

خطرناک‌ترین جانداران جهان

منظومه شمسی

آبشار نیاگارا