شرکت لکسوس

شرکت لکسوس

شرکت لکسوس: برند برنا و یار داشتنی صنعت خودروسازی و فرزند تویوتا! برند لکسوس (Lexus)، تقریبا یکی از جوان‌ترین برندهای دنیای خودروسازی میباشد. این برند که خودروهای لاکچری طراحی و تولید می‌کند، 1 برند مستقل نبوده و زیرمجموعه‌ای از کمپانی بزرگ تویوتا (Toyota) محسوب می‌شود.

بنابراین این کمپانی هم که بازار خودروهای لوکس را قبضه کرده، ژاپنی میباشد. این هم گواهی دیگر بر موفقیت برندهای ژاپنی! برند برنا لکسوس در بیشتر از 70 کشور و در سراسر جهان شعبه و مسئولیت تولید خودروهای باکیفیت و لاکچری را در بازار جهانی بر عهده دارد.

این برند در دنیای ماشین‌های لوکس، رقیبی برای برندهایی همچون کادیلاک (Cadillac) آمریکایی و بنتلی (Bentley) انگلیسی به حساب می‌آید. در بین خودروسازان بزرگ کشورش، این برند محبوب در جایگاه دهم ایستاده میباشد.

داستان به وجود آمدن این برند زیاد جالب میباشد. صحیح در همان وقت که برندهایی همچون هوندا (Honda) و نیسان (Nissan) تصمیم گرفتند با همکاری 1 دیگر بخش‌های لاکچری کمپانی خود را راه اندازی کنند و به آکورا (Acura) و اینفینیتی (Infiniti) حیات بخشند، لکسوس هم شکل گرفت.

سال 1983

در واقع این برند نتیجه پروژه‌ای بود که قصد داشت سدانی با کیفیت که با نام رمزی F1 تولید بکند. این پروژه در سال 1983 شروع شد و در سال 1989 با و ارائه لکسوس LS (Lexus LS) انتها یافت. با موفقیت این مدل، این بخش تازه تاسیس تصمیم گرفت که انواع مدل‌های کوپه، سدان، کروکی و شاسی بلند را به خط تولید خود اضافه کرده و فعالیتش را گسترش دهد.

این بخش تا سال 2005 در کشورش به عنوان 1 برند شناخته نمی‌شد. در واقع از سال 1989 تا 2005، محصول های این بخش که در سراسر جهان «لکسوس» خوانده می‌شدند، تحت نام کمپانی تویوتا به فروش می‌رسیدند. پانزده سال قبل، ورژن هیبریدی کراس‌اوور RX رونمایی شد و پس از آن، مدل‌های هیبریدی بیشتری به خط تولید اضافه شدند.

امروزه اکثر محصول های این بخش در ژاپن تولید می‌شوند. نخستین کارخانه خارجی لکسوس، در سال 2003 افتتاح شد.

تاریخچه لکسوس : lexus

همانطور که پیش‌تر ذکر شد، تاریخ تاسیس بخش لکسوس با تاریخ آغاز حیات آکورا و اینفینیتی زیاد نزدیک به هم میباشد. با آغاز صادرات برخی از مدل‌ها به ایالت متحده آمریکا، سود این کمپانی‌ها ژاپنی هم زیاد شدن یافت. در سال 1983، رئیس هیئت مدیره برند تویوتا، 1 چالش نو نظر داد. او به دنبال ساخت برترین ماشین دنیا بود.

لکسوس F1

شرکت لکسوس

شرکت لکسوس

این چالش با آغاز پروژه F1 شروع شد. در طول این پروژه که کمپانی را وارد فاز جدیدی در ساخت خودرو نمود، مدل‌هایی مانند لکسوس LS 400، تویوتا سوپرا (Toyota Supra) و تویوتا مارک دو (Toyota Mark II) ساخته شدند.

هر 2 مدل مارک دو و سوپرا، از قابلیت RWD برخوردار و زیاد قوی بودند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که بزرگترین سدانی که تویوتا در این دوران تولید نمود، 1 لیموزین دست ساز به نام تویوتا سَده (Toyota Century) بود. البته تنها تعداد کمی از این مدل تولید شد.

پس از مدل سده، مدل تاج (Toyota Crown) که 1 سدان زیاد اعلا و باکیفیت بود، روانه بازار شد. البته هیچ کدام از این 2 مدل تا قبل از طراحی دوباره، تنها برای مصرف کنندگان و بازار ژاپن ساخته شده بودند. بنابراین طراحان تصمیم گرفتند که این بار، بازار جهانی را هدف بگیرند. نخستین قدم، توسعه بخشی 1 موتور قوی V8 بود.

صادرات

همچنان که خودروسازان ژاپنی به صادرات محصول های خود به بازار ایالات متحده آمریکا مشغول بودند، رقابت تویوتا و هوندا-آکورا شروع شد. هوندا با وارد نمودن آکورا به بازار آمریکا، تمامی برنامه‌های تویوتا را برای راه اندازی بخش خودروهای لاکچری‌اش به هم ریخت.

آکورا که نسخه‌ صادراتی مدل افسانه (Honda Legend) بود، تبدیل به رقیب سرسختی برای تاج، نیسان سدریک/گلوریا (Nissan Cedric/Gloria) و مزدا لوسی (Mazda Luce) شد. تمامی این برندها برای بازار و مشتریان لاکچری آمریکا، برنامه‌های خاص خود را داشتند.

نیسان به دنبال افتتاح اینفینیتی بود و با درست کردن تغییراتی در مدل پرزیدنت (Nissan President)، مدل اینفینیتی Q5 را در سال 1990 وارد بازار آمریکا نمود. از طرفی دیگر مزدا مدل لوسی را با عنوان نو مزدا 929 در آمریکای شمالی می‌فروخت و بعدها تصمیم گرفت با مدل آماتی (Amati) به حضور خود در این کشورد ادامه دهد. متاسفانه برای مزدا و خوشبختانه برای لکسوس، برنامه‌های این رقیب موفقیت آمیز نبودند.

تویوتا که موقعیت خود را در میان رقبایش در خطر می‌دید، با ارسال 1 تیم تحقیقاتی به آمریکا و طی تحقیقاتی بر رفتار مصرف کنندگان لاکچری بازار این کشور، قدم بزرگی برداشت

. این تحقیقات به قدری طولانی شد که اکثر طراحان پروژه F1 در کالیفرنیا خانه اجاره کردند و مدتی آن جا بودند. در نتیجه این تحقیقات مشخص شد که تویوتا برای موفقیت در بازار آمریکا، به یک برند نو و کانال و شبکه ارتباطی متفاوتی نیاز دارد.

شرکت لکسوس

شرکت لکسوس

دلیل انتخاب نام لکسوس چه بود؟

حال که نتیجه تحقیقات مشخص شد، این برند 1 تیم بازاریابی جداگانه و ویژه برای توسعه و تبلیغ برند جدیدش تشکیل داد. هم چنین برای تعیین 1 نام متناسب، از 1 شرکت مشاوره یاری گرفته شد. نام آلکسیس در بین عناوین برگزیده دیده می‌شد، ولی نگرانی‌هایی هم درمورد این اسم وجود داشت، چرا که نام 1 شخصیت محبوب در یکی از برنامه‌های تلویزیونی محبوب آن وقت بود.

  • پس تصمیم گرفتند که حرف A را برداشته و i را با u جایگزین کنند تا لکسوس شکل گیرد.

چطور برند لکسوس معروف شد؟

سال 1990 که نخستین سال رسمی برای لکسوس بود، این بخش نو توانست موفقیت نسبتا خوبی کسب بکند. در همان سال، صادرات محدود محصولاتش به کشورهایی مانند سوئیس، بریتانیا، استرالیا و کانادا شروع شد. سال بعد، این برنده که جای پای خود را محکم کرده بود، نخستین مدل کوپه‌اش را با نام SC 400 وارد بازار نمود. از آن سال تاکنون، این برند 30 ساله محبوبیتی باورنکردنی در بین مشتریان خودروهای لوکس در سراسر جهان پیدا کرده میباشد.

شرکت لکسوس

شرکت لکسوس

جدید ترین تولیدات لکسوس

سال 2010، این برند تصمیم گرفت مدل‌های هیبریدی بیشتری به بازار عرضه بکند. آپریل سال 2014، کراس‌اوور لکسوس NX معرفی شد که 1 ویژگی خاص داشت. این مدل توربو شارژ بود و نخستین محصول لکسوس با این ویژگی محسوب می‌شد.

سال 2017، این برند وعده تولید یکی از مدل‌های پرچمدار خود را به طرفدارانش داد، یعنی مدل 2 در LC 500. این مدل که در اواخر سال 2017 تولید شد، 467 اسب بخار قدرت داشت.

سال 2019، این برند اعلام نمود که تصمیم گرفته میباشد که برای سال 2021، وارد بازار مکزیک شود.

لکسوس مدل GX

لکسوس مدل GX

لکسوس مدل GX

4 مدل برتر از برند لکسوس

این مدل که 1 شاسی بلند جذاب میباشد و تا 7 سرنشین را در کابین خود مکان می‌دهد، در صدر این لیست قرار دارد و در سال 2002 رونمایی شد.

لکسوس مدل RX هیبرید

شرکت لکسوس

شرکت لکسوس

این مدل که در اول در سال 2007 معرفی شد، همیشه در حالا ارتقا و بهتر شدن بوده میباشد. این مدل در اول 1 هاچ‌بک متوسط بود که در گذر وقت، به 1 کراس‌اوور قدرتمند تبدیل شد.

لکسوس مدل RCF

شرکت-لکسوس

شرکت-لکسوس

این مدل از سال 2014 که تولید شد تاکنون، یکی از برترین‌های تاریخ این برند محسوب می‌شود. پشت طراحی این مدل که برای استفاده روزانه زیاد متناسب میباشد، 1 ذهن اسپرت قرار دارد.

لکسوس مدل LS 400

شرکت لکسوس

شرکت لکسوس

نخستین نسل از این مدل، LS نام داشت. این مدل محبوب برای رقابت با تمامی سدان‌های بزرگ و لوکس طارحی و تولید شد. این مدل برای نخستین بار، در سال 1989 تولید شد.

لکسوس قدیمی LS 400

شرکت لکسوس

شرکت لکسوس

برای معرفی و تبلیغات کسب و کار ، خدمات و محصولات خود در سایت سرویس دات کام قسمت درج آگهی رایگان را در قسمت بالا و سمت چپ سایت مراجعه فرمایید و آگهی خود را ثبت نمایید . ( تبلیغات رایگان و درج آگهی رایگان در سایت سرویس دات کام )

 

 

مطالب مرتبط :

شرکت مازراتی

شرکت فراری

شرکت آئودی

شرکت لامبورگینی

شرکت بوگاتی

تاریخچه کمپانی پورشه

شرکت پژو

شرکت بی ام دبلیو

شرکت مرسدس بنز

شرکت تسلا